Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vyjádření ČKA k aktuální situaci ohledně pražských stavebních předpisů
Vyjádření ČKA k aktuální situaci ohledně pražských stavebních předpisů

Česká komora architektů (ČKA) se znepokojením sleduje události posledních dnů, které se týkají pražských stavebních předpisů a které hrozí vážným narušením stability právního prostředí pro projektování a výstavbu v Praze.

Česká komora architektů dlouhodobě kritizovala prováděcí předpisy ke stavebnímu zákonu, které upravují obecné požadavky na využívání území a na stavby. Proto ČKA a další odborníci přivítali vznik pražských stavebních předpisů, které představují krok správným směrem. I s tím, že se jeví rozumným po roce vyhodnotit jejich působení a případně přistoupit k jejich novelizaci - tak, jak to bylo rozhodnuto při jejich schválení v červenci tohoto roku.

ČKA jako profesní organizace dlouhodobě prosazuje, aby odborná témata byla diskutována věcně a bez zbytečného politizování, které znemožňuje rozumnou dohodu na vhodném řešení; je nešťastné, stává-li se rozhodování o odborných tématech předmětem politického boje, či zákulisního lobbismu.
Nepřijetí technické novely pražských stavebních předpisů radou hl. m. Prahy tento týden a z toho vyplývající plánované pozastavení účinnosti pražských stavebních předpisů Ministerstvem pro místní rozvoj je velice neblahým řešením, které povede pouze k další eskalaci nepředvídatelnosti právního prostředí pro výstavbu, tedy i projektování staveb v Praze.

Jedním z poslání ČKA ze zákona je i péče o prostředí, ve kterém je projektová činnost vykonávána - z tohoto důvodu vyzýváme vedení hl. m. Prahy i Ministerstva pro místní rozvoj ke smírnému řešení v podobě technické novely pražských stavebních předpisů, které bude vedeno se zodpovědností za budoucnost hl. m. Prahy.

Ing. arch. Ivan Plicka, předseda ČKA
Autor: ČTK, 22.12.14 11:55
Návštěvnost: 3102 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.