Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Znojmo nabízí developerům lokalitu Malá Louka pro stavbu domů

Znojmo - Znojmo nabízí developerům lokalitu Malá Louka pro stavbu bytových domů podle regulačního a územního plánu, celkem má jít o 266 bytů. Zájemci mají na podání nabídek dva měsíce, podle znaleckého posudku je cena 102,5 milionu korun za 53.100 m², uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Před několika týdny město neuspělo s pokusem prodat pozemky pro bytovou výstavbu v lokalitě pod Městským lesíkem.

Malá Louka je místo ohraničené ulicemi Vídeňskou a Brněnskou, tedy hlavním průtahem a silnicí, která spojuje průtah s hlavním tahem na Brno. Ze severu k lokalitě přiléhá hypermarket, z východu hřbitov. U Vídeňské ulice má vedle hypermarketu stát ještě nový supermarket. Kvůli tomu loni v září zastupitelé schválili směnu pozemků, která umožní stavbu supermarketu a vyřeší dopravní napojení lokality.

"Věřím, že se povede najít investora a umožníme občanům krásné bydlení kousek od historického centra. Úkol to bude nelehký,"
řekl starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Opozice v minulosti plán města kritizovala, představu považuje za zastaralou, která neodpovídá stavbě bytových domů v současnosti.

Město bude podle starosty trvat na tom, aby developer dodržel územní a regulační plán. Podle něj by mělo v místě vzniknout sedm bytových domů, pět viladomů a dva terasové domy.

Malá Louka je prostor, který kdysi sloužil vojákům. Ti z něj odešli v 90. letech, od té doby čeká na využití. Regulační plán schválilo znojemské zastupitelstvo v roce 2014 na posledním zasedání před komunálními volbami.
Autor: ČTK, 03.05.16 16:35
Návštěvnost: 1303 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.