Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Položení základního kamene Roche Bau 1 v Basileji od H&deM

V polovině května byl v Basileji položen základní kámen výhledově nejvyššího švýcarského mrakodrapu, který po dokončení v roce 2015 překoná curyšskou Prime Tower od Gigon/Guyer. Autory 178 metrů vysoké basilejské dominanty je místní ateliér Herzog & de Meuron. Objekt s jednoduchým názvem 'Bau 1' (Stavba 1) bude po svém dokončení sloužit administrativním potřebám farmaceutického koncernu Roche. Do 41. podlažní věže za 550 milionů švýcarských franků se má vejít 2000 z celkových 9000 basilejských zaměstnanců firmy. Nový návrh navazuje na modernistickou architekturu Rudolfa Otto Salvisberga, který od roku 1935 až do své smrti pracoval na řadě administrativních, výrobních a výzkumných budov pro firmu Hoffmann-La Roche AG v Basileji a jehož světlé betonové a tmavé okenní pásy vytvářející výrazné horizontální členění se staly vzorem pro poválečnou švýcarskou architekturu administrativních budov a nastupující modernu v 50. letech.
Autoři svůj návrh 'Roche Bau 1' popisují jako 'vertikální město', které nemá přes svoji nepřehlédnutelnou výšku působit nijak monumentálně.
Autor: Petr Šmídek, 25.05.12 20:00
Návštěvnost: 2857 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.