Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavbou bývalé sladovny v Kralupech vznikne kulturní centrum


Kralupy nad Vltavou - Přestavbou bývalé pivovarské sladovny v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku vznikne kulturní centrum zhruba za 250 milionů korun. Zastupitelé nedávno schválili vypsání tendru na projekt, který bude vycházet z dříve zpracované architektonické studie. Práce by mohly začít nejdříve za dva roky. ČTK to dnes sdělil mluvčí města Aleš Levý.


V kulturním centru budou knihovna, muzeum, základní umělecká škola a působit zde bude i domov dětí a mládeže. Počítá se také s bytem pro správce a komerčními prostory, které by mohly být využité jako kavárna, restaurace a minipivovar, jenž by připomněl i původní účel, kterému budova sloužila. Na přestavbu má město k dispozici zhruba 150 milionů korun, další peníze do zahájení prací plánuje našetřit, počítá i s možností úvěru či dotací.

"Budova je to samozřejmě komplikovaná a zpracování samotného projektu nebude vůbec jednoduché. Objekt má spoustu omezení a je docela dobře možné, že v průběhu realizace budeme muset přistoupit i na nezbytné bourací práce. V dnešní době jsou však na vysoké úrovni veškeré odborné technologie včetně širokého výběru stavebních materiálů," uvedl kralupský starosta Marek Czechmann (za STAN). Přestavba budovy je podle něj uskutečnitelná.

Ve hře byla i možnost objekt zbourat a postavit nový. "Jsem přesvědčen o tom, že jsme se vydali správnou cestou. Objekt pivovaru je nejstarší dochovanou budovou v centru města. Přiznám se, že by mi bylo velice líto, kdybychom ho jen tak srovnali se zemí," dodal místostarosta Vojtěch Pohl (Kralupy Nová Vlna). Pokud by se ale později ukázala přestavba jako výrazně komplikovaná nebo výrazně dražší oproti předpokladům, byl by místostarosta ochoten svůj postoj změnit. I proto se kralupští zastupitelé usnesli na tom, že všechny dílčí kroky spojené s projektem bude projednávat zastupitelstvo, nikoliv "pouze" rada města.

Ve město pokračuje dlouhodobá obnova centra, rekonstrukce budovy pivovaru je jednou z jeho zásadních částí.
Autor: ČTK, 27.05.19 16:45
Návštěvnost: 9 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.