Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha sjednotí podobu stojanů s jízdními řády na zastávkách MHD

Nový pražský mobiliář, Design: Michal Froněk a Jan Němeček, www.iprpraha.cz
Praha - Pražský magistrát sjednotí podobu stojanů s jízdními řády na zastávkách městské hromadné dopravy. Novou podobu tzv. označníků vytvoří studio Artěl (studio Olgoj Chorchoj). Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Zakázku dostane firma napřímo, neboť se už stala vítězem dvou soutěží na podobu pražského mobiliáře. Smlouvu s ní podepíše městská organizace Ropid, která plánuje pražskou a příměstskou hromadnou dopravu. Kromě stojanů bude město hledat novou podobu elektronických panelů s příjezdy a odjezdy spojů.


Nyní existuje v pražské integrované dopravě (PID) několik typů stojanů. Cílem je nyní sjednotit jejich podobu. Nový typ označníku má rovněž zlepšit průchodnost a odstranit bariéry na některých zastávkách. Nová podoba stojanů se objeví rovněž na zastávkách ve Středočeském kraji, které jsou integrovány do PID.

Součástí magistrátního plánu je také návrh samostatně stojícího elektronického odjezdového panelu. "Toto zařízení zobrazující odjezdy spojů ze zastávky v reálném čase je jedním ze základních moderních prvků informování cestujících ve veřejné dopravě," píše se v dokumentu. Na některých pražských zastávkách tento systém už funguje. Je například na Klárově, na trati na Barrandov nebo v Podolí.

Náklady spojené s hledáním nového designu a výrobou prototypů uhradí Ropid z peněz, které dostane od magistrátu. Radní dnes souhlasili s tím, že město dá Ropidu téměř 2,5 milionu korun.
Autor: ČTK, 27.05.19 15:55
Návštěvnost: 21 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.