Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba historických jatek v Ostravě začne možná už letos

Ostrava – Přestavba historické budovy bývalých jatek v centru Ostravy by mohla začít už letos. Polské studio KWK Promes architekta Roberta Konieczného, podle jehož návrhu se památka bude renovovat, aktuálně dokončuje potřebné přípravné práce. Podrobně by město chtělo konečný návrh včetně nových vizualizací představit během června, řekl ČTK primátor Tomáš Macura (ANO). Jatka se mají stát sídlem městské galerie Plato.

"Zatím mohu říct tolik, že se před téměř dvěma měsíci odsouhlasila vlastně finální studie jatek. Tím, že jsme to odsouhlasili, tak pan architekt Konieczny začal projektovat. Kompletní projektová dokumentace by měla být v první polovině měsíce června," řekl Macura.

Jakmile bude dokumentace dokončena, chce město vyhlásit výběrové řízení na dodavatele. "Úplně jsem ještě nevzdal tu šanci, že bychom možná mohli i na podzim začít, záleží ale, kdo se přihlásí do výběrového řízení, zda nenastanou nějaké problémy," uvedl primátor. Macura chce, aby byla stavba zahájena nejpozději příští rok na jaře.

Město kvůli přestavbě jatek vyhlásilo architektonickou soutěž. Polský architekt se v ní umístil na třetím místě. S vítězem soutěže, kterým se stalo pražské studio Petr Hájek Architekti, se ale město nedohodlo na podobě smlouvy a studio z procesu vyřadilo. Do jednacího řízení bez uveřejnění na zpracování projektu, které následovalo po architektonické soutěži, se městu přihlásilo pouze vítězné studio, s nímž nakonec smlouvu neuzavřelo, a polský architekt. Studio, které se v architektonické soutěži umístilo druhé, do jednacího řízení svůj projekt nepodalo. Po neúspěšném vyjednávání s vítězem soutěže, tak město začalo jednat s Koniecznym.

Městská jatka vznikla v roce 1881. V roce 1994 městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pozemky o rozloze dvou hektarů i s objektem jatek odprodal společnosti Bauhaus za více než 38 milionů korun. Společnost v těsné blízkosti jatek postavila svůj hobbymarket. Jatka však chátrala a nikdy nebyla opravena a prodejna rovněž přestala fungovat. Město se dlouho snažilo získat památkově chráněná jatka zpět, nakonec je převzalo v září 2017. Zaplatilo za ně i za bývalou prodejnu Bauhausu 80 milionů korun.
Autor: ČTK, 18.05.19 11:05
Návštěvnost: 33 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.