Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Šanghaj chce uchovat pět zahraničních pavilonů z Expa 2010

Expo v Šanghaji - situace
Šanghaj - Úřady v Šanghaji chtějí uchovat pět zahraničních pavilonů ze světové výstavy Expo 2010, která v tomto čínském velkoměstě skončila před dvěma měsíci. Jak dnes informoval místní tisk, jde o pavilony Itálie, Francie, Ruska, Španělska a Saúdské Arábie, které by brzy měly být znovu otevřeny pro veřejnost.

    V Šanghaji, která je ekonomickým hlavním městem Číny, by mohly zůstat po dobu 50 let, upřesnil list Oriental Morning Post. Odpovědní činitelé Šanghaje zatím nerozhodli, k jakému účelu by pavilony mohly v budoucnu sloužit, ve hře je především jejich přeměna v umělecké ateliéry. Na místě konání Expa 2010 bude rovněž uchován čínský pavilon.
    Pavilony světových výstav jsou obvykle instalovány jen na dobu konání výstavy a po jejím skončení jsou většinou rozebrány a odvezeny.
    Světová výstava v Šanghaji trvala šest měsíců a zaznamenala rekord, když ji navštívilo více než 73 milionů návštěvníků. Úspěch zaznamenal i český pavilon, který navštívilo osm a půl milionu osob a pařížská Mezinárodní organizace pro výstavy (BIE) mu udělila stříbrnou medaili za nápaditost.
    Také český pavilon zůstane v Číně; za více než 30 milionů korun ho zakoupila československo-čínská farma přátelství. Během příštího roku má v provincii Che-pej vyrůst stejná budova, jakou Česká republika měla na šanghajském výstavišti EXPO, a od roku 2012 by měla expozice opět fungovat.
    Příští Expo 2015 se uskuteční v Miláně. Jeho heslem bude "Nakrmit planetu, energie pro život". V lednu by měla do Prahy přijít pozvánka od organizátorů, pak vláda rozhodne, zda se země příští světové výstavy zúčastní.
Autor: ČTK, 31.12.10 16:50
Návštěvnost: 3990 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.