Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovarské Císařské lázně mají stavební povolení i příslib peněz

Karlovy Vary - Rekonstrukce historicky cenných Císařských lázní v Karlových Varech už má platné stavební povolení a podle hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného (ČSSD) i příslib dotací. Přestavba za asi 800 milionů korun by tak mohla začít v dubnu příštího roku, řekl dnes novinářům Novotný.
    Podle hejtmana by financování nákladné rekonstrukce historického objektu, který roky chátrá, mělo být z více zdrojů. "Prvním zdrojem budou prostředky Karlovarského kraje, dalším peníze města Karlovy Vary, třetím Regionální operační program a posledním Integrovaný operační program ministerstva kultury," uvedl Novotný. Právě od ministerstva kultury by kraj jako majitel objektu, chtěl získat nejvíce peněz, asi 400 milionů. Velký vliv ale bude mít výsledek výběrové řízení a hodnota vítězné nabídky.
    Nový karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) dnes potvrdil, že nové vedení magistrátu dodrží slib předešlého vedení a na rekonstrukci poskytne město 100 milionů korun.
    Přípravy žádostí o dotace ale ještě nejsou u konce, protože na jeden projekt není možné čerpat dotace ze dvou operačních programů EU. Část projektu tak bude muset být z celkové přestavby vyčleněn.
    V Císařských lázních, reprezentativní budově z roku 1895, vzniknou téměř úplnou přestavbou vnitřku prostory pro muzejní expozice lázeňství a Karlovarského kraje. Bude tam výukové nebo informační středisko, velký víceúčelový sál pro více než 400 lidí, který bude sloužit jak pro společenské akce, tak i pro filmové projekce. Část prostor budovy by měla zřejmě sloužit jako zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr. Zachován ale zůstane zdobný Zanderův sál, který je hlavní chloubou budovy bývalých lázní.
    Město a kraj zatím hledají způsob, jak budovu po rekonstrukci spravovat. Podle Novotného je jasné, že minimálně pět let, dokud bude platit podmínka udržitelnosti projektu, která zároveň zakazuje komerční využití, budou náklady na provoz vysoké. Vždyť jen nyní, kdy se budova jen temperuje a hlídá, stojí kraj ročně provoz dva miliony korun.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 30.11.10 13:15
Návštěvnost: 6265 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.