Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Litomyšl chystá výběrové řízení na opravu zámeckého návrší

Litomyšl (Svitavsko) - Město Litomyšl chystá výběrové řízení na opravu zámeckého návrší. Jde o nejnáročnější akci, do které se kdy pustilo. Rekonstrukce, která přijde na 400 milionů korun, zahrnuje množství památkových objektů. Novinářům to řekl starosta Michal Kortyš.
    "Je to hodně složitá a rozsáhlá akce. Výběrové řízení na dodavatele stavebních a restaurátorských prací se nám snad podaří vypsat v srpnu nebo září," uvedl Kortyš.
    Město připravuje projekt od jara 2007. Letos v únoru podepsalo smlouvu na 400 milionů korun z evropských dotací, které se ovšem dávají zpětně, 30 milionů korun už proto zaplatilo za projekty a jiné přípravné práce ze svého.
    Představitelé radnice upozornili na to, že jen u zámeckého pivovaru bylo kolem 120 stavebních dodatků. Historické objekty jsou často ve velmi špatném stavu a závady, které je potřeba opravit, se objevují postupně.
    Radnice proto už dopředu počítala s rezervou, kdyby se restaurování a stavební práce začaly prodražovat. Starosta Kortyš doufá, že propracovaný rozpočet nepřekročí, jinak peníze navíc platí radnice. "Projektové přípravy jsme dělali poctivě, myslím, že bychom neměli přešvihnout rozpočet," řekl Kortyš.
    Pokud vše půjde podle harmonogramu, práce skončí v prosinci 2012. Během následujících dvou let se má na zámeckém návrší opravit celkem sedm budov a čtyři volné prostory. Rekonstrukce čeká zámecký pivovar, jízdárnu, kočárovnu, stáj, konírnu, piaristickou kolej a kostel.
Autor: ČTK, 05.08.10 00:10
Návštěvnost: 4775 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.