Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V centru Plzně bude stát první velký parkovací dům

Plzeň - V Plzni se rozjíždí první PPP projekt, který propojí veřejné a soukromé investice. Město chce do podzimu 2010 postavit poblíž centra nadzemní parkovací dům se 400 místy a 1800 m2 komerčních ploch. Radnice dnes otevírala obálky s nabídkami firem, které pro Plzeň budou PPP proces zajišťovat. Investor stavby by měl být známý v lednu, stavba potrvá osm měsíců, řekl ČTK náměstek primátora Petr Rund.
    "Hodnocení nabídek poradenských firem bude příští úterý. Poté poběží patnáctidenní lhůta na odvolání a poté teprve můžeme zveřejnit počet přihlášených a vítěze soutěže," dodal.
    Firma bude s  městem spolupracovat při hledání investora, zajistí smlouvy a bude podávat hlášení ministerstvu financí. Koncem září vyhlásí koncesní řízení na investora, který by měl být znám v lednu. Zastupitelé Plzně, ale nakonec nemusí s vítězem souhlasit a mohou PPP projekt "shodit ze stolu".
    Rund se neobává nezájmu firem. "Vzhledem k tomu, že projekt je veden na PPP centru, je zájem velký. Doufám, že investorů bude spousta a že budoucí závazek pro město bude co nejnižší," dodal.
    Parkovací dům, první samostatný v Plzni, má vyrůst na Rychtářce, kde je nyní na jediném větším záchytném parkovišti u náměstí plocha pro 130 vozů. Dům postaví soukromník, radnice mu bude 20 let platit pevnou částku za pronájem parkovacích míst, z nichž bude mít příjem město. Investor bude pronajímat komerční prostory. O platbách města a ceně stavby zhruba za čtvrt miliardy Kč rozhodne výběrové řízení.
    Projekt dokončuje místní architektonická kancelář, která požádá o územní rozhodnutí. Původně radnice plánovala 800 parkovacích míst, část z nich ale zaberou komerční prostory. Plzeň chce ještě v centru města podzemní parkovací prostory u budoucího objektu U  Zvonu a v Sadech Pětatřicátníků.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 14.07.09 17:10
Návštěvnost: 3185 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.