Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O Loucký klášter není zájem, stát sníží cenu o 30%

Znojmo - Stát se pokusí prodat Loucký klášter ve Znojmě za minimální cenu 112 milionů korun. Při původní ceně 160 milionů se neobjevil žádný zájemce. ČTK to dnes sdělila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Jana Rennerová. Stát se snaží najít pro památku z 12. století nové využití už řadu let. Zatím marně, mimo jiné kvůli stamilionovým nákladům na nezbytnou opravu.
    Loni se o rozsáhlý objekt zajímal například Památník národního písemnictví. Zvažoval, zda do rozlehlého objektu nesestěhuje z  několika míst v Česku své depozitáře. Nakonec ale od nápadu ustoupil kvůli velké vzdálenosti od Prahy a stavu kláštera.
    Odhady nákladů na rekonstrukci hovoří podle loňských informací ministerstva kultury o 600 až 800 milionech korun, mohou být ale podstatně vyšší.
    Podle projektu, který si nechala před několika lety zhotovit znojemská radnice, by byl klášter Louka vhodný pro vzdělávací, kongresové nebo kulturní účely. Zatím je v jedné části budovy vinařské centrum Znovínu Znojmo. V minulosti památka sloužila ženijní akademii a armádě.
    Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vypíše druhé kolo výběrového řízení na nového majitele zřejmě do dvou týdnů, doplnila Rennerová.
Autor: ČTK, 07.01.09 20:40
Návštěvnost: 4228 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.