Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostravský ateliér architektury dočasně povede Václav Palička

Ostrava - Nově vzniklý ostravský Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA) dočasně povede vedoucí odboru strategického rozvoje magistrátu Václav Palička. Rozhodli o tom radní města. Zastupitele o tom na dnešním zasedání informoval primátor Tomáš Macura (ANO). Ateliér má pomoci rozvíjet kvalitní architekturu a urbanismus ve městě.

Nová městská organizace má zahájit činnosti již od července a také proto bylo podle primátora nutné, aby někdo stanul v jejím čele. Aktuálně se koná výběrové řízení na obsazení této pozice, město se s Paličkou dohodlo, že po jeho ukončení a vybrání ředitele svou dočasnou funkci opustí.

Zájemci o funkci se mohli hlásit do minulého týdne a podle Macury magistrát obdržel deset přihlášek.

Ostravský ateliér má být obdobou institucí, které fungují například ve Vídni či Helsinkách, ale také v některých velkých českých městech - Brně, Praze nebo Karlových Varech. Zastupitelé jeho vznik i přes kritiku opozice schválili v březnu. Opozice poukazovala na to, že vznik ateliéru není dostatečně připraven a projednán v širším politickém spektru.

Nový šéf instituce, kterého město nyní vybírá, bude zodpovídat za její personální obsazení a prezentaci výsledků činnosti ateliéru. Jeho úkolem bude i komunikace s veřejností.

Letošní rozpočet instituce bude deset milionů korun, v příštím roce to bude 20 milionů korun. Do roku 2020 se předpokládá, že bude ateliér zaměstnávat patnáctičlenný tým.
Autor: ČTK, 19.06.19 14:40
Návštěvnost: 13 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.