Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Magistrát chce převzít do správy Dominikánský dvůr v Braníku


Praha - Pražský magistrát má zájem převzít do správy od Prahy 4 Dominikánský dvůr v Braníku. V areálu by po rekonstrukci mohla být waldorfská škola. ČTK to dnes sdělil pražský radní Vít Šimral (Piráti). O dvůr se stará Praha 4, která ale na opravu a údržbu nemá peníze. Zastupitelé Prahy 4 ve středu schválili návrh převést jej do správy magistrátu. O převodu musí ještě rozhodnout pražští radní a zastupitelé. Bývalý Dominikánský dvůr pochází ze třetí čtvrtiny 17. století. Z původních čtyř křídel se dochovaly tři včetně zvonice z roku 1761.


"Praha 4 s námi jedná a umístění lycea do objektu nám dává smysl. Všechno se bude ale odvíjet od rozpočtových možností hlavního města," uvedl Šimral.

"O harmonogramu a případného takzvaného odsvěření a rekonstrukce jsme ještě nehovořili," uvedl Šimral. Rekonstrukce by měla podle dřívějšího odhadu Prahy 4 stát 150 až 250 milionů korun.

Dvůr měla od roku 2014 pronajatý společnost Zemský pivovar. Podle radnice neplnila smlouvu, a proto městská část nájemní vztah v druhé polovině roku 2017 ukončila. Společnost navíc podle radnice v daném termínu neprokázala, že má peníze na slibované opravy. Podle původních plánů měla v chátrající památce vybudovat minipivovar a hotel. Firma výtky vždy odmítala.

Waldorfská pedagogika nabízí alternativní přístup ke vzdělávání, běžnou součástí výuky je třeba dramatická výchova, děti se učí také manuálním zručnostem. Školáci se například v přírodopise neučí celý rozsah látky, učitel spíš vybere konkrétní zajímavou problematiku, kterou se žáky rozebere do hloubky. Děti jsou také zpravidla hodnoceny slovně, nikoli známkami.
Autor: ČTK, 08.02.19 08:35
Návštěvnost: 54 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.