Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastupitelé Jihlavy schválili stavbu haly místo starého stadionu

Jihlava - Zastupitelé Jihlavy dnes schválili stavbu multifunkční haly na místě Horáckého zimního stadionu (HZS), který je ve špatném technickém stavu. Změnili tak postup nastavený bývalou samosprávou zaměřený na postupné opravy starého stadionu a stavbu nové haly na kraji města. Nově vybraná varianta počítá s náklady do 750 milionů korun, její součástí je architektonická soutěž. Nová hala by pak mohla stát v roce 2023, uvedli zástupci koalice.

O změně v projektu dnes zastupitelé hlasovali dvakrát. Nejdřív ji schválili 22 hlasy, proti jich bylo 12. Po krátké přestávce ale Radek Popelka z opozičního hnutí ANO požádal o opakované hlasování s tím, že hlasoval mylně pro návrh nového vedení města. Při druhém hlasování schválilo stavbu nové haly místo starého stadionu 20 zastupitelů, hlasů proti bylo 13.

Stadion, na němž hraje i hokejový klub Dukla, může být podle posledního statického posudku s nynějším zastřešením v provozu naposled v sezoně na přelomu let 2019 a 2020. Sportoviště i klub patří městu. "Tuto problematiku řešíme už 12 let," řekl náměstek primátorky Vít Zeman (Žijeme Jihlavou!) v úvodu dvouhodinové debaty.

Zeman podotkl, že žádnou možnost nelze označit na stoprocentní. Varianty na stavbu nové haly v uvažovaných lokalitách u výpadovky na Pelhřimov či v ulici Rantířovská by podle něj ale byly proti stavbě v místě HZS dražší až o 200 milionů a jejich příprava by trvala i o dva roky déle, protože by tam bylo potřeba měnit územní dokumentaci.

Od listopadu vede město Fórum Jihlava s ODS, Žijeme Jihlavou! a lidovci. Koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL, která řídila radnici v posledních dvou letech, ztratila v říjnových volbách většinu.

Zástupci opozice dnes upozorňovali například na možné problémy s dopravou a parkováním v centru během stavby i provozu nové haly. Podle bývalého náměstka primátora Radka Popelky (ANO) nebude během stavby muset hledat náhradní ledovou plochu jen HC Dukla, ale i mládež a krasobruslaři. Volné kapacity na zimních stadionech v okolí Jihlavy podle něj nejsou a i když se najdou, bude stěhování drahé. Za stavbu nové haly jinde než místo HZS se přimlouval také jednatel HC Dukla Bedřich Ščerban.

Podle názoru primátorky Karolíny Koubové (Fórum Jihlava) ale nelze brát v úvahu jen několik let stavby sportoviště, ale i to, jak bude sloužit městu další desetiletí během svého provozu.
Autor: ČTK, 10.12.18 20:45
Návštěvnost: 57 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.