Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jičín vypíše soutěž o návrh na podobu Odpočinkové zóny Cidlina

Jičín - Jičín chystá Odpočinkovou zónu Cidlina. Město vypíše architektonicko-krajinářskou soutěž o návrh na podobu odpočinkové zóny. S vítězem uzavře smlouvu na vypracování projektové dokumentace. ČTK to dnes sdělili zástupci radnice. Vypsání soutěže a podání žádosti o dotaci pro ni musí schválit zastupitelé města. Cena soutěže se odhaduje na přibližně 300.000 korun.

Na soutěž o návrh vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dotační program, jehož cílem je dotování části nákladů, jako jsou také odměny za oceněné návrhy. "Zahájení projektu začíná schválením soutěžních podmínek Českou komorou architektů, jenž se předpokládá v lednu 2019 a končí podpisem smlouvy na zhotovení projektové dokumentace," uvedl mluvčí radnice Jan Jireš.

Odpočinková zóna za asi 40 milionů korun by měla vzniknout v nevyužívané lokalitě mezi největším jičínským sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou. "Je to priorita města, kterou konečně začínáme naplňovat. V minulém volebním období jsme to území připravili. To znamená, vykoupili jsme všechny pozemky, které chyběly, a vymístili jsme vysoké napětí," řekl ČTK místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Podle něj budování zóny Cidlina nezačne dříve než v roce 2021. Na stavbu by chtělo město získat dotaci, která by pokryla alespoň čtvrtinu nákladů. Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla několik let. V zóně Cidlina by měly vzniknout také vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení. Počítá se také s vybudováním vodních ploch. Do budoucna město v zóně počítá také s propojením dvou ulic na opačných koncích zóny.
Autor: ČTK, 03.12.18 18:15
Návštěvnost: 28 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.