Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hranice architektury : Společenská odpovědnost architektury

Architekti bez hranic organizují již třetí debatní večer v řadě tentokrát na téma Společenská odpovědnost architektury. Veřejná debata je součástí cyklu Hranice architektury, který spolek Architekti bez hranic odstartoval začátkem roku.

Termín: 9. října 2018

Místo konání: Skautský institut, Staroměstské nám. 1/4, 110 00 Staré Město
, Praha
Začátek diskuze: 19:30 hodin

Vstupné: zdarma

Hosté: Ing. arch. Miroslav Vodák (architekt, člen spolku CBArchitektura), Mgr. Petr Borecký (starosta města Úvaly) Pořadatel: Architekti bez hranic, z. s.

Témata diskuze budou:
1) Společenská odpovědnost architektů
2) Formy angažovanosti

3) Role městského architekta

Co znamená společenská odpovědnost pro architekta? V čem spočívá společenská angažovanost architekta a jaké má formy? Co vedlo k vytvoření funkce městského architekta a v čem se liší od ostatních architektů? Diskusní večer je otevřen odborné i laické veřejnosti. Během večera bude prostor pro otázky z publika.
Našimi hosty budou pánové Ing. arch. Miroslav Vodák a Mgr. Petr Borecký.

Ing. arch. Miroslav Vodák (*1979), absolvent Fakulty architektury ČVUT.

Architektonickou praxi získal v ateliérech A8000 Střítecký Krupauer a CGA Architects v New Yorku. Kromě projektové praxe zaměřené na rodinné domy se jako člen spolku CBArchitektura věnuje propagaci architektury veřejných staveb, veřejného prostoru a organizaci architektonických soutěží. Letos byl nominovaný na cenu architekt roku 2018.

Mgr. Petr Borecký (*1972), absolvent Právnické fakulty Karlovy univerzity.

Po několika letech práce v advokacii působil v soukromém sektoru, kde pracoval nejprve v telekomunikacích, následně pak v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Starostou města Úvaly je od roku 2014.
Přijďte se zamyslet spolu s námi nad tím, jaké jsou hranice odpovědnosti architektů v naší společnosti, ale také nad tím jaký prostor jim sama společnost dává.

Architekti bez hranic je nezisková organizace, která sdružuje architekty a designéry se zájmem o veřejný prostor. Cílem organizace je iniciovat a spolupodílet se na projektech pro znevýhodněné lidi, kultivování veřejného prostoru a posilování mezilidských vztahů. Architekti bez hranic stojí mimo jiné za realizací Orientačního systému v podchodech pod Hlávkovým mostem
nebo iniciativou Veřejné šatní skříně v Praze.

Zdroj: Ing. arch. Karolína Kripnerová, Architekti bez hranic, z.s.
Vložil: Tisková zpráva, 07.10.18 22:00
Návštěvnost: 29 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.