Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno vybralo firmu, která zpracuje studii na stavbu velodromu


Brno - Brněnští radní vybrali společnost Arch.Design, která za necelé dva miliony vypracuje studii pro stavbu nové cyklistické dráhy. Vybudování velodromu v oblasti Komárova v okolí Hněvkovského ulice má stát odhadem 350 milionů. V místě starého velodromu na výstavišti má být nová hokejová hala pro Kometu Brno.

Firma Arch.Design podala nejnižší nabídkovou cenu. "Výstavba nového velodromu patří mezi strategické projekty města a radní udělali další krok k tomu, aby to bylo zrealizováno. Společnost Arch.Design už v roce 2008 vypracovala územní studii na lokalitu Hněvkovského. Všechna sportoviště, která byla ve studii zanesena, už stojí. Kromě velodromu," uvedl Hladík.

Studie má být hotova letos. Na konci roku město počítá s vypsáním výběrového řízení na zhotovitele stavby, kterého chce vybrat v prvním čtvrtletí příštího roku. Stavba by se měla uskutečnit v letech 2019 až 2021.

Nový velodrom bude plně zastřešený s dřevěnou dráhou o délce 250 metrů, která odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží.

Současný velodrom se nachází na pozemcích Veletrhů Brno, dráha patří cyklistům TJ Favorit Brno, kteří loni oslavili 60 let trvání klubu. U Hněvkovského ulice je například baseballové hřiště, tenisové kurty, pumptracková dráha, lezecká stěna nebo venkovní posilovací přístroje a nedaleko je i přírodní koupací biotop. Cyklisté se o novou dráhu už dlouho snaží.

V uvolněném prostoru na výstavišti má vzniknout za 1,4 miliardy korun hala pro hokejovou Kometu Brno, která letos obhájila loňské prvenství v extralize. Původně měl být stadion v lokalitě za Lužánkami spolu s fotbalovým, ale město od toho upustilo kvůli majetko-právním sporům.
Autor: ČTK, 11.07.18 19:00
Návštěvnost: 41 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.