Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň letos za desítky milionů opraví řadu sportovišť

Plzeň - Plzeň letos za desítky milionů opraví řadu městských sportovišť a sportovních areálů. Magistrát zahájí například přestavbu areálu Prokopávka, postaví bránu borců na fotbalovém stadionu, novou sportovní halu a začne s rekonstrukcí bazénu. Oproti loňskému roku dá letos město do sportovišť o zhruba 60 milionů korun více, řekl ČTK primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Radnici se podařilo u sportovišť snížit provozní náklady o zhruba osm milionů korun.

K velkým investičním akcím bude patřit rekonstrukce bazénu na Slovanech. Začne na jaře. Za 52 milionů korun se přesune kotelna a výměníková stanice, na jejichž místě vznikne dětský bazén. V další fázi budou vybudovány šatny a přebudován vchod. Město počítá i s opravou ochlazovacího bazénu a šaten v sauně v bazénu za zhruba tři miliony korun.

Magistrát chce letos také dokončit projekt na komplexní rekonstrukci a přestavbu areálu Prokopávka, takže v září by se mohlo začít stavět. Do roku 2020 se proinvestuje zhruba 174 milionů korun. "Počítá se s rekonstrukcí tělocvičny, fotbalového hřiště, s vybudováním malé tělocvičny na box, s beach kurty, in-line dráhou, víceúčelovými venkovními hřišti, ubytovnou, restaurací, prostě s kompletním zázemím včetně parkoviště," popsal radní pro oblast sportu Petr Chvojka.

Za 120 milionů korun má být letos dostavěna třetí sportovní hala v házenkářském areálu TJ Lokomotivy Plzeň. Hotova by měla být v září. U hokejové Home Monitoring Arény město dokončí mezi první a druhou ledovou plochou hřiště s umělým povrchem za 11,5 milionu, počítá se také se zahájením stavby ubytovny pro hokejovou akademii a se zřízením důstojného hlavního vstupu na stadion. Druhá ledová plocha dostane novou časomíru a výsledkovou tabuli.

Celkem 18 milionů korun je připraveno na poslední chybějící část fotbalové Doosan Areny ve Štruncových sadech - brány borců.

Město také připravuje zpracování územní dokumentace pro modernizaci lukostřelnice ve Štruncových sadech včetně výstavby haly. Dokončovat se bude dokumentace na dostavbu zázemí pro hokejbalisty. V atletickém stadionu ve Skvrňanech se za 6,6 milionu Kč chystá výstavba občerstvovacího a odpočinkového zařízení, na dalších 3,5 milionu korun přijde nové rozběhové zázemí.
Zdroj: Lada Pešková
Vložil: ČTK, 01.03.18 10:00
Návštěvnost: 53 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.