Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dostavba objektu u ostravského domu kultury je stále nejistá

Ostrava - Další osud rozestavěného železobetonového objektu proti Domu kultury města Ostravy je nejistý. Ostravští zastupitelé v minulém týdnu odmítli žádost o převod nemovitosti ze současného vlastníka, společnosti Red House Development, na společnost Smart Innovation Center (SIC), která má zájem objekt dostavět. Primátor Tomáš Macura (ANO) dnes novinářům řekl, že sporným materiálem by se zastupitelé mohli zabývat ještě v prosinci.

"Město se nachází v té situaci, že má platný právní vztah s investorem, kterým je v tuto chvíli Red House Development. Podle této smlouvy má investor objekt kompletně dokončit do Silvestra tohoto roku, což je už zřejmě termín z říše snů,"
uvedl Macura.

Podle něj je jasné, že objekt není možné včas dokončit. V tom případě pak od ledna město může uplatnit sankce a na konci března může od smlouvy odstoupit a získat rozestavěný skelet a pozemky zpět do svého vlastnictví. Stavbu chtěla od nynějšího vlastníka převzít a dokončit právě společnost SIC. "Společnost požadovala prodloužení lhůty o devět měsíců a jako kompenzaci za to městu nabídla, a v zásadě i složila na účet města, 15 milionů korun a dodala i bankovní záruky za případné budoucí finanční sankce," uvedl Macura. Návrh ale přesto zastupitelstvem neprošel. "Jaký bude další vývoj, ukážou další týdny. Firma SIC indikovala, že by měla zájem o to, aby se prosincové zastupitelstvo města k tomuto tématu ještě vrátilo. My v tomto smyslu očekáváme od nich nějaký krok. Já osobně ho podmiňuji tím, pakliže by to mělo být téma na prosincovém zastupitelstvu, aby na té stavbě byl v tom zbývajícím období (do zastupitelstva) registrován nějaký pokrok," uvedl Macura.

Michal Burian ze společnosti SIC dnes ČTK řekl, že firma má nadále zájem objekt převzít a celou stavbu dokončit. Byl by rád, kdyby se problémem prosincové zastupitelstvo opět zabývalo. "Na objekt jsem získal dotaci z ministerstva průmyslu a obchodu, mám ji v podstatě schválenou, jenom to čeká, až začnu stavět," uvedl Burian. Podle něj ale společnost nemůže provádět práce na stavbě, která jí fakticky nepatří. "Nemůžu investovat do cizího majetku," doplnil. Domnívá se, že všechny dosavadní podmínky města splnil.

Společnost Red House Development objekt koupila zhruba za 53 milionů korun v roce 2008. V minulosti město několikrát žádala o prodloužení lhůty pro jeho dostavbu a na rozestavěném objektu, který ve městě chátral zhruba 25 let, se nepracovalo. Předloni v červnu zastupitelstvo nejprve odmítlo opětovnou žádost vlastníka objektu o prodloužení termínu dostavby. Nakonec se obě strany na podmínkách dokončení stavby dohodly. Přestavba začala loni v březnu a podle smluvního dodatku muselo být opláštění stavby, tedy fasáda a střecha, hotovy do konce roku 2016, což společnost splnila. Pak ale požadovala, aby dostavbu převzala společnost Smart Innovation Center a převzetí stavby se dosud nepodařilo vyřešit.
Autor: ČTK, 23.11.17 10:15
Návštěvnost: 610 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.