Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na pražském Výstavišti příští rok vyroste prozatímní stavbaPraha - Na místě vyhořelého křídla Průmyslového paláce na pražském Výstavišti do poloviny příštího roku vyroste provizorní montovaná stavba. Schválili to dnes radní města. Až začnou opravy objektu, bude možné stan prodat či využít na jiném místě. Část paláce je zničená od požáru v roce 2008.


"Dostáváme se do realizační fáze, kdy konečně budou vidět konkrétní výsledky," uvedl radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO) s tím, že samotná stavba repliky požárem zničené levé části paláce nezačne ještě několik let. Vybudování provizorní konstrukce v mezidobí umožní pořádání akcí.

Náklady na halu se odhadují na 40 až 60 milionů korun. Může sloužit pár let, potom se může zbourat a využít jinde. Následná replika vyhořelého křídla by podle různých odhadů mohla stát od 700 milionů do 1,5 miliardy korun.

Vedení magistrátu nedávno představilo soubor změn, které by se v blízké době měly v areálu uskutečnit. Kromě stavby stanu zmizí reklamy, které lemují současný vstup. Nově budou na dvou sloupech u vchodu. Počítá se také se samoobslužným prodejem vstupenek. V budoucnu má být upraven vstup směrem do Stromovky.

Levé křídlo paláce zničil požár v roce 2008. Město po požáru nechalo vystavět provizorní stan. Na jeho místě měla být provizorní hala za 200 až 300 milionů, proti se však postavili památkáři. Nakonec postavena nebude a namísto ní město instaluje stanovou konstrukci.

Situaci kolem Výstaviště, které je památkově chráněno, řeší Praha řadu let. Před časem se město vyvázalo z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Některé další akce ale bude tato firma na výstavišti pořádat až do roku 2018. Areál u Stromovky vznikl v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Poškodila ho povodeň v roce 2002 a o šest let později požár Průmyslového paláce.
Autor: ČTK, 19.07.17 08:45
Návštěvnost: 949 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.