Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jičín chystá stavbu odpočinkové zóny Cidlina za 55 mil. Kč

Jičín - Radnice šestnáctitisícového Jičína by chtěla v dosud nevyužité lokalitě mezi největším jičínským sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou vybudovat odpočinkovou zónu asi za 55 milionů korun. Na stavbu by chtělo město získat dotaci 25 milionů korun z grantových programů Nadace Proměny. Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla pět let. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Magdaléna Doležalová.

V zóně Cidlina by měly vzniknout vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení. Počítá se také s vybudováním vodních ploch a parkovacího domu pro obyvatele Nového Města. Do budoucna město v zóně počítá také s propojením dvou ulic na opačných koncích zóny.

Jičín se v minulosti již o dotaci z Nadace Proměny pro zónu Cidlina ucházel, ale před dvěma lety skončil na druhém místě a peníze nezískal. Nadace městu doporučila do tvorby projektu a budoucí podoby zóny zapojit veřejnost a také dořešit výkupy potřebných pozemků v zóně. Svůj názor k podobě zóny tedy městu řekli například žáci místní škol, místní obyvatelé se vyjadřovali k podobě parkování. Pozemky město získalo a také s firmou ČEZ dojednalo přeložení vedení vysokého napětí.

Krom peněz od nadace je město připraveno do projektu dát z vlastních zdrojů dalších zhruba 30 milionů korun. Konkrétní podobu by zóně měla dát architektonická soutěž, která by se mohla odehrát v příštím roce.
Autor: ČTK, 06.03.17 18:00
Návštěvnost: 977 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.