Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce Vlašského dvora v Kutné Hoře vyjde na 120 mil.KčKutná Hora - Rozsáhlá rekonstrukce Vlašského dvora v Kutné Hoře vyjde na 120 milionů korun. Z toho zhruba 90 milionů by měla pokrýt dotace. Povinná spoluúčast města bude deset milionů korun a zbylých 20 milionů půjde z městského rozpočtu na neuznatelné náklady spojené s obnovou části parku a úřednické části budovy. Dotace už byla schválena, její přijetí ještě musejí potvrdit zastupitelé. Příští týden ve čtvrtek jim chce vedení radnice celý projekt představit, řekl dnes ČTK starosta Martin Starý (Kutnohorská změna).


Prezentováno má být hlavně to, kolik bude stát spoluúčast a co by město čekalo v případě nepřijetí dotace. "Budeme se bavit i o následných mandatorních výdajích po dokončení," uvedl Starý. Zastupitelé mají o dotaci hlasovat 31. ledna. Do té doby radnice nemůže vypsat výběrové řízení na zhotovitele. S pracemi se počítá v letošním a příštím roce.

Neuznatelné náklady se podle Starého týkají míst v parku, která nejsou součástí národní kulturní památky, což jsou zahrady pod arciděkanstvím a prostor pod Hrádkem. Dále jde o práce v úřednické části Vlašského dvora, které jsou ale nedílnou částí projektu.

V bývalé středověké mincovně, která je mimo jiné sídlem městského úřadu, je potřeba udělat nové rozvody vody, elektřiny a kanalizace. V budově mají vzniknout i nové expozice. Galerie Felixe Jeneweina se naopak z Vlašského dvora přemístí do Sankturinovského domu, který čeká také oprava.

V parku pod Vlašským dvorem je potřeba opravit cesty, brouzdaliště, toalety a instalovat osvětlení a bezpečnostní kamery. Počítá se i s jezírkem, rampou pro handicapované nebo in-linovou dráhou pro děti. Novou podobu letní scény projekt neřeší, udělaly by se jen nové štuky a opravilo by se, co zbylo. Radnice uvažuje o pořízení mobilního pódia, případně by si ho vozily kapely, které budou v parku vystupovat. "Každopádně budeme usilovat o to, aby tam akce několikrát do roka byly," dodal Starý.

Vlašský dvůr je komplexem staveb z 13. a 14. století, jeho historie souvisí s bohatým nalezištěm stříbra. Jméno získal zřejmě po vlašských mistrech, které král povolal z Florencie.
Zdroj: Jan Kholl
Vložil: ČTK, 22.01.17 10:30
Návštěvnost: 1214 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.