Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň chce příští rok postavit novou sportovní halu

Plzeň - Plzeň chce příští rok postavit ze svého novou zděnou multifunkční halu s manipulovatelnou tribunou v městské části Slovany ve sportovním areálu TJ Lokomotiva. Stavba za zhruba 120 milionů korun, které už má město vyčleněné, vznikne vedle současné haly, kterou využívají hlavně házenkáři extraligového Talentu. ČTK to řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

"Předpokládaná suma zatím není v rozpočtu, protože ještě nemáme prováděcí projekt, ale jsou blokované peníze ve fondu," uvedl. Projekt se podle něj dá letos dokončit a příští je možné zahájit práce. Stavba se dá podle náměstka zvládnout za rok.

Sportovní stánek, který vznikne na městském pozemku, kde je nyní škvárové hřiště, bude o trochu menší než současná sousední hala TJ Lokomotiva z roku 1974. S ní bude propojený spojovací chodbou, protože jej také budou částečně využívat házenkáři. "Nová hala odlehčí té současné od jiných sportů. Házenkáři budou moci více využívat současnou Lokomotivu pro své tréninky a zápasy," uvedl náměstek.

Podle něj by se ve 170tisícové Plzni mohlo postavit deset multifunkčních hal na více sportů a všechny by byly naplněné. Město je buduje postupně tam, kde už dnes sport je a vytváří tam sportovní centra. Podobně jako do areálu TJ Lokomotiva, který je využíván profesionálními i amatérskými sportovci, chce investovat do ryze "amatérského" areálu Na Prokopávce. Tam má jít až 150 milionů korun, hlavně do venkovních hřišť, dále do přestavby ubytovny, tělocvičny, zázemí, boxerského ringu, beach volejbalových ploch a hřiště na fotbal s umělou trávou. Přestavba areálu se nyní projektuje a mohla by začít už v roce 2018.

V roce 2009 vzniklo na Slovanech největší západočeské kryté sportoviště TJ Lokomotiva za 220 milionů Kč. Město ze svého kompletně opravilo za 100 milionů Kč starou halu, kde se hraje kromě házené první basketbalová liga a konají se tam koncerty a výstavy. Sportoviště s palubovkou 45 krát 25 metrů má hlediště pro 3000 diváků; mohou se tam hrát evropské šampionáty. Vedle vznikla za 120 milionů korun nová tréninková hala 50 krát 30 metrů, kryté lezecké stěny, profesionální bowling, dva squashové kurty a venku tři hřiště s umělým osvětlením.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 23.11.16 08:45
Návštěvnost: 1274 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.