Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stát chystá dotační program na brownfieldy, rozdělí dvě miliardy

Ústí nad Labem - Stát připravuje nový dotační titul, díky kterému by města a obce v Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji mohly získat peníze na výkup a regeneraci brownfieldů, tedy opuštěných průmyslových areálů. Novinářům to dnes na Podnikatelském fóru v Ústí nad Labem řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Radnice by podle něj mohly získat až dvě miliardy korun. Regenerace starých průmyslových areálů by měla zajistit nové plochy pro investory.

"Potřebujeme nová pracovní místa, nové výroby, ale zároveň také řešit spoustu průmyslových, a nejen průmyslových, ale i zemědělských objektů z minulého režimu, které hyzdí krajinu,"
řekl Mládek. Obce budou moct žádat o peníze jak na výkup brownfieldů, tak na jejich regeneraci. Stát přitom dá přednost právě samosprávám. "Rozhodně budou preferovány města a obce, protože jakmile to začnete dávat fyzickým osobám a firmám, tak si vždycky koledujete o problémy," řekl Mládek. Dodal, že už je připraven rámcový program, trvat by měl sedm let.

Vznik programu podle předsedkyně krajské tripartity Gabriely Nekolové iniciovala města v Ústeckém kraji. "Ze svých rozpočtů by na to peníze neměly. Takto zregenerované plochy potom prodají dál soukromým uživatelům," řekla ČTK Nekolová. Bude podle ní na obcích, zda staré objekty zbourají a vytvoří volnou plochu pro stavbu, nebo areály revitalizují.

Podle tripartity je o rozvojové plochy už teď mezi podnikateli zájem. "Zejména v oblasti Děčínska, kde opravdu jinak než využitím starých průmyslových areálů nemůže vzniknout plocha k expanzi firmy, protože to území je buď chráněné nebo jde o záplavové území," vysvětlila Nekolová.

Ministerstvo teď chystá přesné podmínky programu, žádat bude i o přidělení peněz ve státním rozpočtu na příští roky. "Předpokládáme, že na konci roku 2016 by mohly být dokumenty hotové, prostředky schválené a výzva vyhlášena, a že už v roce 2017 bude možno realizovat první projekty," dodala Nekolová.
Autor: ČTK, 13.06.16 14:20
Návštěvnost: 1304 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.