Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Olomouc chce přebudovat zimní stadion na multifunkční halu

Olomouc - Olomoucká radnice chce přebudovat zimní stadion, který není v ideální stavu, na multifunkční halu. Nové zařízení by mělo sloužit ke sportovním, kulturním a společenským účelům. Investice by si podle odhadů vyžádala několik stovek milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jaromír Czmero.
    Radnice plánuje, že v objektu vybuduje mimo jiné lóže, salonky, restauraci, komentátorská stanoviště, prostory pro novináře či nové zázemí pro návštěvníky. V takzvané malé hale u zimního stadionu chce zřídit tréninkovou plochu pro hokejisty, krasobruslaře a pro veřejnost. Součástí malé haly by mělo být i parkoviště.
    "Zahájení investice dosud brání mimo jiné nedořešené majetkoprávní vztahy u malé haly. Město dále musí sehnat peníze, protože investice si vyžádá stovky milionů korun, což není v silách městského rozpočtu," uvedl Czmero.
    Doplnil, že se radnice bude snažit získat na akci dotace z evropských i státních fondů. Náměstek primátora Martin Novotný nevyloučil v souvislosti s financováním investice také spolupráci se soukromým sektorem.
    V případě, že se radnici podaří získat dotace a malou halu, investici by mohla zahájit na podzim 2008. "V naprosto ideální případě by se zahájení provizorního provozu v malé hale uskutečnilo v září 2009. Provoz velké haly a celého areálu by byl spuštěn v březnu 2011," upřesnil Czmero.
    Město letos nechalo opravit za 31 milionů korun ledovou plochu haly. Kromě ní se rekonstrukce dočkaly i mantinely stadionu. "Zbylá část budovy není v  ideální stavu. Chceme, aby její využití nebylo jen sportovní, ale i kulturní a společenské," uvedl Czmero.
    Olomoucká radnice získala halu v červnu 2004 v dražbě. Ještě před ní výhodně odkoupila pohledávku, jež byla zajištěna zástavním právem k zimnímu stadionu. Objekt ji tak přišel zhruba na devět milionů korun.
Zdroj: Vladimír Onderka
Vložil: ČTK, 31.08.06 22:10
Návštěvnost: 6972 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.