Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
EK o tři měsíce posunula notifikaci pražských stavebních předpisů

Praha - Evropská komise posunula do 24. května proces notifikace pražských stavebních předpisů. Praha má do té doby vyjasnit pravidla pro kouřovody. Komise kvůli obavám z diskriminace dovozců požaduje odůvodnění, proč loni schválené předpisy vyžadují spalinové vývody na střechu, když existují i zařízení jako karma či plynová podokenní topidla. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Praha stavební předpisy sladí s evropskými pravidly, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Proces notifikace se posunul o tři měsíce, původně měl skončit dneškem, uvedlo ministerstvo s odkazem na informace Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ), který je v této věci partnerem Evropské komise. "Snahou Evropské komise je zejména ujistit se, že zahraniční importéři nebudou v České republice diskriminováni," vysvětlilo MMR.

Podle ministerstva Praha paragraf regulující kouřovody neopsala z celostátní vyhlášky o technických požadavcích na stavby. "Praha sloučila dva odstavce předmětné vyhlášky do jednoho odstavce. Tím uvedla v omyl Evropskou komisi, že všechny kouřovody musí být vyvedeny nad střechu," uvedlo MMR. Pokud by Praha zmíněné dva odstavce doslova opsala, komise by podle ministerstva zásadní připomínku neměla, protože celostátní vyhláška notifikována byla.

Mluvčí magistrátu Hofman upozornil, že notifikace slouží právě k vyjasnění a odstranění podobných problémů. "Praha uvede po projednání s ministerstvem pro místní rozvoj návrh pražských stavebních předpisů do souladu s příslušnou směrnici Evropské komise," sdělil ČTK.

Radní hlavního města dlouho diskutované pražské stavební předpisy připravili na odeslání k notifikaci do Bruselu koncem loňského října. Na mimořádné schůzce do nich před tím zapracovali připomínky MMR. Rada tehdy jednala v užším složení poté, co pražští zastupitelé předešlé noci odvolali čtyři z 11 radních.

Předpisy, které předložila primátorka Adriana Krnáčová (ANO) po kompetenčním sporu se svým dřívějším náměstkem Matějem Stropnickým (SZ/Trojkoalice), schválila městská rada na začátku srpna. V účinnost by po notifikaci měly vejít letos.

Stavební předpisy jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu. Obecně definují požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby. Účinnost původních stavebních předpisů loni v lednu na 15 měsíců pozastavilo MMR. Praha má své stavební předpisy jako jediné město v zemi už více než 100 let.

Autor: ČTK, 24.02.16 20:00
Návštěvnost: 1425 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.