Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Krnáčová: Stavební předpisy získají notifikaci EK do konce února

Praha - Pražské stavební předpisy, které několik měsíců provází spory a bouřlivé diskuse, by do konce února měly získat notifikaci Evropské komise. Na dnešním Žofínském fóru k rozvoji metropole to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Proces schválení komisí podle ní postupuje bez problémů. V účinnost mají vejít letos.

Praha má vlastní stavební předpisy jako jediné město v zemi už více než 100 let. Předpisy jsou prováděcím ke stavebnímu zákonu a řídí se jimi výstavba ve městě. Na konci roku 2014 a v loňském roce se nové předpisy připravené tehdejším primátorem Tomáše Hudečkem staly politickým tématem, nad kterým se přela i pražská koalice.

Účinnost materiálu nakonec kvůli výtkám vloni v lednu na 15 měsíců pozastavilo ministerstvo pro místní rozvoj. Radní po kompetenčním sporu mezi primátorkou a jejím tehdejším náměstkem Matějem Stropnickým (SZ/Trojkoalice) nakonec v říjnu schválili nové znění předpisů a poslali jej k připomínkování ministerstvu a následně ke schválení Evropské komusi.

Diskusi kolem předpisů vyvolala billboardová lobby, která nesouhlasila s regulací reklamy, kterou původní předpisy přinášely. Podle České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) metropole vlastní předpisy nepotřebuje. Stačí jí kvalitní celostátní norma s modifikací pro památkově chráněné objekty. Developeři oponují, že neexistence vlastních předpisů výstavbu zkomplikuje.

Autor: ČTK, 20.01.16 21:35
Návštěvnost: 1712 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.