Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koncertní sál pro brněnskou filharmonii vyjde na 1,3 miliardy

Brno - Koncertní sál pro brněnskou filharmonii se začne stavět patrně koncem roku 2017. Hotovo by mělo být o dva roky později. Janáčkovo kulturní centrum bude stát 1,3 miliardy korun. Novinářům to dnes řekl brněnský primátor Petr Vokřál (ANO).
    Město plánuje, že moderní koncertní sál bude mít 1250 míst. Filharmonie Brno letos slaví 60. sezónu od svého vzniku, ale podle její ředitelky Marie Kučerové hraje v provizoriu. Besední dům, ve kterém sídlí, je určený pro zhruba poloviční orchestr. Na větší koncerty musí filharmonie do Janáčkova divadla.
    "Brno čeká na nový koncertní sál od dob Leoše Janáčka. Že ho dosud nemáme, je ostuda," uvedl náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno). Podle něj by sál měl být jedním z nejmodernějších v Evropě. Kučerová dnes uvedla, že s novým sálem si budou moci filharmonici do Brna zvát kvalitnější sólisty a dirigenty. "Chceme, aby dům byl otevřený a fungoval i přes den," uvedla Kučerová. Součástí Janáčkova kulturního centra by měla být proto například kavárna.
    Na místě stavby zatím probíhá archeologický průzkum, který bude hotový asi v lednu 2016. Následně zde začne za zhruba čtvrt miliardy korun stavba podzemních garáží. Vokřál dnes zdůraznil, že budou sloužit nejen kulturním akcím a město je potřebuje, i když jeden ze soukromých provozovatelů vlastníků parkovacího domu u centra města jeho provoz utlumuje a další u Janáčkova divadla je poloprázdný. Naopak město do výstavby parkovacích domů investuje stamiliony. Podle Vokřála se potřeba těchto míst navýší s plánem rezidenčního parkování v centru, který Brno připravuje.
    Výstavba Janáčkova kulturního centra přijde na řadu po dokončení výstavby garáží a měla by na ně plynule navázat, aby se celý projekt ještě neprodražil. Podle Vokřála z celkové více než miliardy dá město půl miliardy až 600 milionů. Zbytek bude údajně příspěvek kraje a státu. Město nyní čekají i další významné investice, patrně za další stamiliony město nakoupí většinu akcí Veletrhů Brno. Cenu představitelé města zveřejní zřejmě v úterý.
Zdroj: Filip Vrána
Vložil: ČTK, 27.10.15 07:40
Návštěvnost: 2050 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.