Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na vrcholu Lysé hory se v neděli otevře další nová chata

Ostrava - Na vrcholu Lysé hory v Beskydech se v neděli otevře další nový objekt. Po znovupostavené Bezručově chatě dělníci dokončili chatu Maraton. Nabídne jídlo i ubytování. Nedělní slavnostní otevření je určené pozvaným hostům. Veřejnost bude moci všechny prostory využívat v listopadu. ČTK to řekl zástupce společnosti AK 1324 Radek Menšík.
    Chata Maraton se staví na místě zbourané chaty Plesnivka. Turistům nabídne moderní zázemí. "Návštěvnost na vrcholu Lysé hory postupně roste. V některých dnech přijde až 4000 lidí. Mezi nimi je i řada zahraničních turistů. Dosavadní podmínky nebyly odpovídající významu nejvyšší hory Beskyd. Lysá hora musí mít reprezentativní zázemí," řekl už dříve Menšík. Firma nechce zveřejnit náklady spojené se stavbou nové chaty. Provoz zařízení, které nabídne restaurační a ubytovací služby, by si měl na sebe vydělat.
    Kromě Maratonu společnost vlastní i další dvě zařízení na Lysé hoře. Trojici chat pojmenovala po velké osobnosti zdejšího kraje, sportovci a čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi. Název celku je Chata Emil Zátopek. Jednotlivé chaty se jmenují podle disciplín, v nichž atlet získal v roce 1952 v Helsinkách zlaté medaile - Pětka, Desítka a právě nově dokončený Maraton.
    Už počátkem září otevřeli svou chatu i zástupci Klubu českých turistů. Jednalo se o Bezručovu chatu. Původní chata z roku 1934 v roce 1978 vyhořela. A od té doby ji na vrcholu nejvyšší hory Beskyd připomínaly jen zbytky sutin. Také tato chata ještě není v plném provozu. Zatím nabízí návštěvníkům jen restauraci, později i ubytování. Čeká se na říjnovou kolaudaci.
Autor: ČTK, 18.09.15 23:15
Návštěvnost: 2493 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.