Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
MMR nemůže zrušit pražské stavební předpisy, říká právník

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nemůže zrušit pražské stavební předpisy, řekl na dnešní konferenci Real Estate Market právník František Korbel z advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners. To podle něj může udělat jen ten, kdo je vydal - tedy Praha, nebo Ústavní soud. Korbel řídí pracovní a konzultační skupinu pražského magistrátu připravující novelizaci předpisů. Reakci ministerstva ČTK shání.
    "Zrušit je mohou pouze dvě instance. Ten, kdo je vydal, nebo Ústavní soud. Na ten by se muselo obrátit MMR. Bylo by tam však v pozici žalobce a muselo by obhájit svůj právní názor, že jsou pražské stavební předpisy opravdu v rozporu se zákonem. Je otázka, zda by se mu to podařilo," řekl Korbel. Ministerstvo ale může Ústavnímu soudu podat návrh na zrušení pražských stavebních předpisů až po uplynutí 15 měsíců, které dalo Praze k nápravě.
    Korbela dál upozornil, že na území hlavního města nyní platí dva předpisy zároveň. Částečně stará vyhláška předcházející novým předpisům a částečně celostátní prováděcí předpisy. Podle právníka ale nejsou neplatné ani nové pražské stavební předpisy. "Důsledkem rozhodnutí MMR o takzvané sistaci, tedy pozastavení platnosti předpisu, je, že pražské stavební předpisy jsou ve stavu platnosti, ale neúčinnosti," řekl Korbel.
    Stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, schválila loni v létě minulá rada města pod vedením tehdejšího primátora Tomáše Hudečka. Předtím, než v říjnu vešly v platnost, vzbudily bouřlivou debatu. Billboardová lobby kvůli nim vyvolala silnou mediální kampaň. Nesouhlasila totiž s regulací reklamy, kterou předpisy přinášejí.
    MMR následně přišlo s připomínkami a vyžádalo si od Prahy úpravu předpisů. Ministerstvu mimo jiné vadí to, že Praha nepředložila předpisy k notifikaci Evropské komisi. Letos v lednu MMR jejich účinnost pozastavilo. Praha proto začala připravovat hned dvě novely předpisů.
Autor: ČTK, 20.03.15 22:25
Návštěvnost: 2299 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.