Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Představitelé stavebnictví podpořili pražské stavební předpisy

Praha - Investoři a podnikatelé ve stavebnictví podporují pražské stavební předpisy, jejichž platnost minulý týden pozastavilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Podle stavebníků předpisy přinesly jasná pravidla výstavby v hlavním městě, informovala výkonná manažerka Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) Monika Kofroňová.
    "Dokument nových stavebních předpisů byl na realitním trhu dlouho očekáván a mezi našimi členy, investory a staviteli je vnímán jako předpis, který na českém trhu nemovitostí chyběl a který do stávajícího systému přináší potřebný řád a jasnou a srozumitelnou koncepci," řekla.
    O to hůře podle ní sledovali představitelé asociace zmatky, které se kolem předpisů začaly odehrávat po komunálních volbách a jež vyvrcholily právě pátečním verdiktem MMR. Nicméně přivítali, že ministerstvo ve svém rozhodnutí ponechalo v účinnosti alespoň přechodná ustanovení pražských stavebních předpisů. Tím podle asociace zabránilo nejistotě na pražském stavebním trhu.
    "Je to vyhovující minimum, které přinejmenším eliminuje právní nejistotu, kterou realitní trh intenzivně vnímal. Jakákoliv nejistota je těžko slučitelná s dalším rozvojem ekonomických aktivit stavitelů a investorů na českém realitním trhu. Transparentní a stabilní podmínky pro jejich podnikání ve formě Pražských stavebních předpisů jsou pro ně klíčové," uvedla asociace.
    Stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, schválila v létě minulá rada města pod vedením tehdejšího primátora Tomáše Hudečka. Ještě předtím, než v říjnu vešly v platnost, vzbudily bouřlivou debatu. Billboardová lobby kvůli nim vyvolala silnou mediální kampaň. Nesouhlasila totiž s regulací reklamy, kterou předpisy přinášejí. Naopak architekti, urbanisti a developeři změnu přivítali. Předpisy zavádějí tradiční nástroje plánování města, jako je uliční a stavební čára, a regulovanou výšku budovy. Obecně platné předpisy naopak podle některých umožní mimo jiné zástavbu zelených ploch na sídlištích, rozšiřování počtu billboardů a zavedení reklamy v památkové rezervaci.
Autor: ČTK, 23.01.15 12:35
Návštěvnost: 2981 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.