Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Demonstranti žádají odchod vedení MMR kvůli stavebním předpisůmPraha - Účastníci demonstrace na podporu Pražských stavebních předpisů z řad architektů, stavebníků, projektantů a studentů žádají rezignaci ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, ředitele jejího odboru poradců Lukasze Krynského a ředitelky odboru stavebního řádu Marcelu Pavlovou kvůli pražským stavebním předpisům. Městu radí odmítnout pozastavení předpisů ministerstvem a nechat rozhodnout Ústavní soud. Na demonstraci na podporu vyhlášky se před magistrátem sešlo asi 250 lidí.

    Zastupitelé toto téma na programu svého dnešního jednání nemají, přestože se opozice snažila ho doplnit. Stalo se proto tématem několika interpelací občanů. Demonstranti i s transparenty přišli do sálu zastupitelstva. Odpovědi primátorky Adriany Krnáčové (ANO) je neuspokojily.
    Nové stavební předpisy začaly platit v říjnu loňského roku, jejich platnost ministerstvo pozastavilo před několika dny. "Za ty tři pracovní dny už známe případy, že se musí předělávat projekty. Začíná být zřejmé, že dojde i k finančním ztrátám," řekl jeden z organizátorů, architekt Josef Smutný.
    Podle pořadatelů shromáždění by magistrát měl odmítnout zrušení předpisů ze strany MMR a vrátit předpisy v platnost. Ministerstvo by pak muselo požádat o rozhodnutí Ústavní soud. Náměstek primátorky pro územní rozvoj na demonstraci řekl, že novelu stavebních předpisů předloží na příští, nejpozději přespříští zasedání rady.
    Samotná příprava, připomínkování a notifikace novely Evropskou komisí, kterou žádá ministerstvo, bude podle Stropnického trvat zhruba půl roku od rozhodnutí rady. V současné době do schválení novely platí obecné stavební předpisy po celou republiku. Podle odborníků ale nejsou pro použití na pražskou aglomeraci vhodné.
    Pražské stavební předpisy jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu. Ještě předtím, než v říjnu vešly v platnost, vzbudily bouřlivou debatu. Billboardová lobby kvůli nim vyvolala silnou mediální kampaň. Nesouhlasila totiž s regulací reklamy, kterou předpisy přinášejí. Naopak architekti a developeři změnu přivítali.
Autor: ČTK, 22.01.15 14:10
Návštěvnost: 3189 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.