Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koncertní dům v Blaibachu od Petera Haimerla

Vesnice Blaibach leží na úpatí Bavorského lesa necelých patnáct kilometrů od českých hranic. Mimo dosah velkých měst tu nelze očekávat rušný život. Aby nehrozilo úplné vylidnění a zpustnutí vesnice, inicioval mnichovský architekt Peter Haimerl společně s místními obyvateli několik projektů, které postupně začínají přetvářet obraz hlavní návsi. Začalo se s přestavbou obecního domu, který získal nový plášť ze světlého pohledového betonu. Následoval koncertní sál pro 200 diváků působící jakoby sem přiletěl a zabořil se hluboko do země. Strohý kamenný kvádr působí v prostředí se sedlovými střechami cizorodým dojmem. Objekt sází na výrazný kontrast. Nesnaží se být formálně spjatý s místem. Vnější forma počítá s prvotním ohromením, ale vnitřní náplň vychází z požadavků hudebního festivalu Kulturwald (Kulturní les), který v Blaibachu před sedmi lety založili zpěvák Thomas Bauer s pianistkou Utou Hielscher. Nový koncertní sál by se měl stát hlavním dějištěm celého festivalu. Při 'ledabylém' zaražení vystoupil opačný konec objektu nad zem. Vzniklou štěrbinou se pak po venkovním schodišti sestupuje do sálu. 'Rozlámané' stěny z pohledového betonu slouží ke zlepšení akustiky v sále, ale také ukrytí osvětlení a vzduchotechniky.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 11.12.14 17:35
Návštěvnost: 2628 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.