Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Metrostav: Termínem otevření Blanky byl vždy duben 2015

zdroj: praha.eu
Praha - S termínem otevření tunelu Blanka letos v prosinci se při stavbě nikdy neoperovalo, vždy se počítalo s dubnem roku 2015. ČTK to dnes řekl mluvčí stavební společnosti Metrostav Pavel Polák. Reagoval tak na vyjádření Adriany Krnáčové (ANO), kandidátky na pražskou primátorku, která rádiu Impuls řekla, že by tunel Blanka ráda otevřela v březnu příštího roku. Letošní prosincový termín se kvůli bezpečnostním prověrkám podle ní nestihne. Pravděpodobný posun termínu otevření tunelu naznačují i dokumenty z kontrol v tunelu, které má ČTK k dispozici.

    Končící vedení Prahy před letošními komunálními volbami přitom oznámilo termín otevření tunelu na 2. prosince, právě na svátek Blanky. Končící náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09) dnes na dotaz ČTK sdělil, že se tohoto ohlášeného termínu nevzdává a že se práce prý dají stihnout.
    Podle Krnáčové jsou problémy přímo ve stavbě tunelu. "Jedná se o určitou kabeláž, která je momentálně ve vodě, a to je třeba odstranit. Může to zkratovat, a proto je nebezpečné pustit kohokoliv do tunelu. Pakliže toto nebylo odstraněno a možná ještě další nějaké technické nedostatky, tak tam opravdu nikdo nebude vpuštěn z bezpečnostních důvodů," sdělila Impulsu. Problémy jsou podle ní ještě následkem zvednuté spodní vody po povodních.
    "Já neslibuju nic. Určitě si nechám předložit technickou zprávu a pak se rozhodne rada kdy," dodala Krnáčová. Březnový termín vidí jako reálný. Podle Krnáčové byl prosincový termín jen předvolební marketingový tah. Podle mluvčího Poláka se při všech plánech a kontrolách stavby operovalo pouze s termínem otevření v dubnu příštího roku.
    Problémy s vodou podle Poláka v tunelu byly. "V roce 2013 stavbu vyplavily přívalové deště, musely jsme to dotěsnit," řekl ČTK. Vlhkost se v tunelu podle něj stále sráží, protože stavba klasicky musí vyschnout. "Že by to bylo příčinou odsunutí otevření stavby, to určitě ne," dodal.
    Jeho příčinou by ale mohly být prováděné kontroly. Vedení hlavního města tento týden oznámilo, že chce po firmě ČKD Praha DIZ, aby zrychlila kontrolu technologií v Blance. Podle města postupuje pomalu. Firma, která buduje v tunelu technologické vybavení, ale tvrdí, že je nutné dodržet pořadí komplexních zkoušek, které zahájila 7. listopadu. Na práce nasadila desítky lidí. Poslední kontrolní den se uskutečnil ve středu.
    Podle soupisu nutných prací k dokončení, který má ČTK k dispozici, bude například revize závěsných a zvedacích zařízení a závěsů trvat ještě 46 dní. Vyhodnocení těsnosti hydroizolace musí být hotovo dokonce 91 dní před otevřením, které bylo plánované na 2. prosince.
    Stavební část tunelu byla dokončena již na konci září. Metrostavu to nařídil rozhodčí soud, na který se firma společně s městem v minulosti obrátily.
    Tunel Blanka, jehož výstavbu zadalo někdejší vedení města v čele s primátorem Pavlem Bémem (ODS), měl původně sloužit už v roce 2011. Na začátku letošního října se otevřel Trojský most přes Vltavu, který je součástí tunelového komplexu. Náklady na stavbu se v průběhu let zvýšily o několik miliard korun, nyní jsou vyčísleny asi na 37 miliard korun. Problematické faktury řešil arbitrážní soud.
Autor: ČTK, 14.11.14 14:20
Návštěvnost: 1727 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.