Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Diskutované stavební předpisy začnou v Praze platit od října

Praha - Zastupitelé napříč politickým spektrem dnes po dlouhé a bouřlivé debatě vyzvali jednobarevnou radu TOP 09 k odkladu účinnosti nedávno schválených nových stavebních předpisů. Odklad na začátek roku 2016 navrhla ČSSD. Autor předpisů Pavel Hnilička na dotaz ČTK uvedl, že zastupitelé nemají k podobné výzvě oprávnění. Spatřuje za tím reklamní lobby, řekl. Předpisy, které mimo jiné regulují velikost reklamy v centru města, tak začnou platit podle původního plánu od října.
    Stavební předpisy, které nedávno schválili radní, nastavují mimo jiné pravidla výškové regulace budov, omezují rozšiřování města na úkor volné krajiny, kladou důraz na zástavbu proluk a nevyužívaných území a podle autorů z Institutu plánování a rozvoje (IPR) účinněji chrání přírodní lokality. Zároveň regulují reklamu v centru města. Limit pro velikost billboardů se má od října snížit ze současných dvanácti na šest metrů čtverečních. Provozovatelé reklamních zařízení už dřív uvedli, že jsou pro ně nová pravidla likvidační.
    Jako jedno z předvolebních témat si stavební předpisy zvolili zastupitelé za ČSSD. Zastupitel Jan Slezák (ČSSD) dnes na zastupitelstvu řekl, že vzbuzují řadu otázek a jsou špatně připraveny. Žádal, aby rada vzala rozhodnutí zpět. Ke kritice se připojila i opoziční ODS. "Vyhláška zvýhodňuje pouze stavebníky. Vzniká právní nejistota a prokorupční stav," uvedl bývalý primátor, zastupitel Bohuslav Svoboda (ODS).
    "Zastupitelstvo může revokovat rozhodnutí ve věci samosprávy, nikoli ve věci přeneseného výkonu státní správy," řekl Hnilička. Za aktivitou opozice vidí reklamní lobby. Nikdo jiný si podle něj na stavební předpisy nestěžoval. Podobně se tento týden vyjádřil i primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). "Pevně doufám, že ČSSD nejedná účelově ve prospěch finančně silné billboardové lobby, která se urputně brání zákazu nových billboardů v Praze i regulaci naší reklamní džungle," uvedl. ČSSD nařčení odmítla.
    Prahu v uplynulých dnech doslova zaplavily billboardy s nápisem "Pražane, i ty přicházíš o peníze" a odkazem na web www.okradenapraha.cz. Upozorňují na údajně nevýhodné smlouvy týkající se reklamy, které Praha v 90. letech uzavřela se společností JCDecaux. Za iniciativou stojí firma BigBoard, která už dřív v tiskové zprávě uvedla, že nové stavební předpisy francouzskou firmu zvýhodňují a zajišťují jí exkluzivitu. Dnes se navíc objevila informace o tom, že majitelé reklamních zařízení začali v Praze odstraňovat předvolební plakáty TOP 09.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 11.09.14 22:10
Návštěvnost: 6371 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
"Nikdo jiný si podle něj na stavební předpisy nestěžoval." Anonym 12.09.14 16:36
Žádná ochrana bydlení Pražan 15.09.14 20:48
pro Pražana Tomáš Zdvihal 15.09.14 22:55
trosku jina realita vykuk 15.09.14 23:37
Central Group se raduje Masar 17.09.14 15:41
proti zájmům spotřebitele... Josef Smola 18.09.14 00:46
JCDecaux se raduje TOP09 se raduje 26.09.14 17:16
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.