Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražské zastupitelstvo čeká další bouřlivá debata ohledně Vidoule

Praha - Pražské zastupitelstvo na posledním zasedání před komunálními volbami čeká patrně bouřlivá debata ohledně plánu na zástavbu části stolové hory Vidoule v Praze 5. Změnu usnesení chce ve čtvrtek navrhnout ČSSD. Žádat ji bude i ve volbách kandidující Trojkoalice, která v současném zastupitelstvu nemá žádného zástupce. Vládnoucí TOP 09 to považuje za populistický tah před blížícími se volbami.
    Diskutovanou změnu územního plánu týkající se části přírodního parku Košíře-Motol zastupitelstvo hlasy TOP 09 a spoluvládnoucí ČSSD schválilo už v květnu. Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) rozhodnutí neznamená, že se začne stavět, ale že se úřad začne věcí zabývat. To ale neuspokojilo obyvatele Prahy 5 ani část opozice. A proti se dodatečně postavili i zastupitelé za ČSSD, kteří začali tvrdit, že jim byla na zasedání předložena zfalšovaná petice.
    Ve čtvrtek proto chtějí navrhnout přerušení platnosti schválené změny. "Zástavbu Vidoule prostě nedopustíme," řekl dnes na předvolební tiskové konferenci lídr kandidátky Miroslav Ludvík (ČSSD). Trojkoalice (KDU-ČSL, Strana zelených a STAN) ale jeho prohlášení označila za alibistické, žádá, aby zastupitelé vzali usnesení zpět.
    "Jak nové stavební předpisy, tak metropolitní plán přísně chrání nezastavěnou krajinu. To se samozřejmě týká také Vidoule, jejíž zástavbě dlouhodobě a systematicky bráním," uvedl v reakci na to Hudeček. "Na rozdíl od ČSSD, která v předchozích letech schvalovala jeden developerský projekt za druhým a teď pouze před volbami populisticky křičí," doplnil.
    Proti zástavbě se už dřív vyjádřila radnice Prahy 5. Místní protestují třeba pořádáním akce s názvem Běh za Vidouli, jehož druhý ročník se uskuteční v úterý. Naopak vlastníci pozemků, kteří na posledním zasedání vystoupili před zastupitele s transparenty, usilují o výstavbu rodinných domů a sportoviště. Tvrdí, že lokalita je zanedbaná a scházejí se tam narkomani a bezdomovci.
Autor: ČTK, 08.09.14 20:25
Návštěvnost: 1503 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.