Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zelení podají žalobu na změnu brněnského územního plánu

Ladislav Macek (ČSSD)
Brno - Strana zelených podá žalobu ke Krajskému soudu v Brně na změnu brněnského územního plánu z roku 2011, díky které si podle nich rodina náměstka primátora Ladislava Macka (ČSSD) zlegalizovala načerno postavené hřiště s bazénem u rodinné chaty. Novinářům to dnes řekl předseda brněnských zelených Martin Ander. Podle něj změnu utajeně a bez projednání v zastupitelstvu provedli úředníci magistrátu, kteří přímo podléhají náměstkovi Mackovi.
    "K postupům úředníků mně nepřísluší se vyjadřovat. K tomu jsou obvyklé kontrolní mechanismy, které prověřují správnost úředních jednání," sdělil ČTK Macek. Podle něj je celý případ účelový. "Kdyby se v zastupitelstvu neprojednávala aktualizace brněnského územního plánu, určitě by se zelení touto věcí vůbec nezabývali," řekl Macek. Podle něj mohli zelení podat žalobu už v roce 2011. "Zastupitel Ander o této změně věděl," doplnil Macek. Ander to však odmítá. "Měli jsme tušení, že se něco takového zvažuje, ale nevěděli jsme, že bylo něco takového schváleno. Zastupitelstvem to neprošlo, což je to, co nás zaráží," uvedl Ander.
    Žaloba, kterou strana do týdne podá, bude směřovat na postup magistrátu. "Hřiště s bazénem vzniklo částečně na pozemcích rodiny a částečně na pozemcích města, které si rodina pronajímá od Lesů města Brna. Ani rodinný, ani pronajímaný pozemek však nebyl určený k zástavbě," uvedl Ander. Vedle rodinného a pronajímaného pozemku se však podle Andera nacházejí další městské pozemky, kde možnost stavebního využití pro rekreaci a veřejný sport existovala. "Po změně územního plánu v srpnu 2011 se využití vyměnilo. Pozemky rodiny náměstka Macka se spolu s pronajímanými pozemky staly ze zeleně stavebními a městský pozemek zůstal nestavební plochou zeleně," vysvětlil Ander.
    Podle něj byl zásah protizákonný a úředníci ho neměli provést bez projednání v zastupitelstvu. "Úředníci neměli k provedení těchto úkonů právo. Bez souhlasu volených zástupců občanů připravili město o plochu využitelnou v budoucnu k výstavbě veřejného sportoviště. Právo stavět naopak získala rodina náměstka primátora, pod kterého úředníci přímo spadají. Je to neuvěřitelný konflikt zájmu," upozornil Ander s tím, že právě proto není možné věřit tomu, že změny územního plánu jsou připravované objektivně a nestranně.
    Podle Andera bude mít celý případ dohru i kvůli plánované výměně pozemku, který město rodině Macka pronajímá, za jiný pozemek, který Mackova rodina vlastní. "Na pronajímaném pozemku města se nachází právě část hřiště a bazén, a proto jej chce rodina získat. Nabízí za to plochu lesa, což je ale vzhledem k ceně pro město nevýhodné," dodal Ander.
    Macek se k tomu vyjádřil tak, že různých směn se uskuteční desítky. "Kdyby v případu nefigurovali mí příbuzní a nebylo by to v době schvalování územního plánu, nikdo by se o to nezajímal a bylo by to bez problémů. Střet zájmů v celé věci odmítám a nenechám si vyhrožovat ani se vydírat," zdůraznil Macek.
Autor: ČTK, 04.06.14 15:40
Návštěvnost: 3463 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
Brno jako jinde Pražák 04.06.14 21:58
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.