Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vysoká pec v Dolní oblasti Vítkovic dostane třípatrovou nástavbu

Ostrava - Památkově chráněná Vysoká pec číslo 1 v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě dostane třípatrovou nástavbu. Ta více než šedesátimetrovou stavbu, která návštěvníkům kromě poučení o historii ostravského průmyslu nabízí i vyhlídku na město, zvýší o dalších 27 metrů. ČTK to dnes za sdružení Dolní oblast Vítkovice řekla Eva Kijonková.
    Nástavba se začne stavět na konci letošní sezony. "Přípravné a stavební práce ale začnou už v dubnu," řekla Kijonková. Tři patra nástavby budou prosklená, budou v nich výukové místnosti a malý klub pro návštěvníky, kteří projdou naučnou trasou. Její součástí bude i netypická vyhlídka na Ostravu.
    Kijonková uvedla, že nástavba bude mimo jiné uskutečněním konstruktivistického snu. "Půjde o architektonický symbol ohně, který vždy nad pecí vzplál, když se produkovalo hodně vysokopecního plynu," uvedla.
    Ve Vítkovicích a rovněž v areálu hornického muzea na Landeku v Ostravě-Petřkovicích dnes začala hlavní turistická sezona. V Dolní oblasti Vítkovic se během ní uskuteční mimo jiné několik hudebních festivalů: na začátku července největší český taneční festival Beats for Love, v půlce července tradiční Colours of Ostrava a v srpnu rockový festival Ostrava v plamenech. "Nově se tu bude například pořádat opera Nabucco inscenovaná pod širým nebem," uvedl ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice Petr Koudela.
    Návštěvníci areálu se mohou kromě prohlídky vysoké pece nebo interaktivní expozice v Malém světě techniky v U6 vydat i na komentovanou prohlídku multifunkční auly Gong. Tam budou připraveny kvízy pro děti i rodiče. "Komentované prohlídky povedou přes všechny sály a učebny až do zákulisí a technického zázemí, kam se běžný návštěvník normálně nedostane," uvedla Kijonková.
Autor: ČTK, 20.03.14 16:25
Návštěvnost: 3158 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.