Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary hledají investora na rekonstrukci Alžbětiných lázní

Karlovy Vary - Karlovy Vary hledají investora, který by pomohl s opravou Alžbětiných lázní. Památkově chráněný objekt patří městu a nutně potřebuje celkovou rekonstrukci v odhadovaném objemu asi 700 až 750 milionů korun, řekl dnes ČTK primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).
    "V současnosti se zpracovává studie proveditelnosti a generel rozvoje Alžbětiných lázní. Generel dá informaci o tom, co je možné v budově provozovat, studie proveditelnosti tomu dá ekonomickou stránku věci. Až budou hotovy, vznikne finální studie celkové revitalizace lázní, která bude finančně ohodnocena," uvedl Kulhánek.
    Město souběžně začalo jednat s investory z okolí skupiny Erste. Podle Kulhánka byla Erste vybrána proto, že město chtělo přilákat i zahraniční investory a bankovní skupina Erste má tento přesah.
    Město plánuje, že by revitalizace Alžbětiných lázních byla společným projektem města a soukromého investora, tedy projekt PPP (Public and Privat Partnership).
    Podle Kulhánka bude nutné v budově opravit prakticky všechno, od exteriérů přes interiéry až po technologie, a to včetně už dříve plánované dostavby hotelové části komplexu.
    Podle Kulhánka by studie měly být dokončeny v létě, teprve poté se začne jednat s možnými investory a připravovat projektová dokumentace. "Vzhledem k její složitosti předpokládám, že případné zahájení rekonstrukce nebude určitě dříve než v roce 2015," doplnil Kulhánek.
    Záměr města je ponechat Alžbětiným lázním funkci městských lázní a rozšířit jejich využití na volnočasové a relaxační aktivity. Prodej Alžbětiných lázní zatím město vylučuje.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 21.02.14 14:05
Návštěvnost: 1900 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.