Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň chce autobusové nádraží vedle vlakového

Plzeň - Druhé autobusové nádraží vznikne v Plzni vedle hlavního vlakového nádraží. Radnice zahájila přípravu pozemků v prostoru mezi křižovatkou u obchodního domu Tesco, zdí vlakového nádraží a Hamburkem, kde sídlí městský soud. Píše to dnešní Právo v regionální příloze.
Menší nádraží by mělo výhodnou pozici u silnice na Prahu. Zejména by ale umožnilo lidem výrazně lepší přístup k MHD než současné centrální autobusové nádraží, které je od vlakového dva kilometry - naproti hlavní bráně plzeňské Škodovky. "Důležitá by byla návaznost spojů na vlaky a linky MHD, cestující by snadno přestupovali," řekl náměstek primátora Petr Náhlík. Studie počítá s propojením obou nádraží podchody.
V místě plánované stavby je v současné době provizorní nástupiště a shromaždiště námezdních dělníků z východních zemí. Město chce v  této lokalitě soustředit malé zastávky z nedaleké ulice U Prazdroje a také od papírenského parku na Slovanech. Tam byly zastávky zřízeny hlavně kvůli dělníkům z Doudlevců, kteří už je nevyužívají, dodal Náhlík.
Radní zatím nedokáží odhadnout, kdy by mohl plán nabrat reálnější obrysy. Vedení města zahájilo proces projednání změna územního plánu lokality U Hamburku. Podle Náhlíka potrvá projednávání záměru zhruba rok.
Autor: ČTK, 30.05.06 11:05
Návštěvnost: 4471 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.