Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Odvolání by mohla stavbu domu na václaváku oddálit o několik let

Praha - Povolení stavby domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice se může protáhnout na několik let. Důvodem mohou být případná odvolání proti všem povolením, které stavebník potřebuje. ČTK to dnes řekl vedoucí stavebního odboru Prahy 1 Oldřich Dajbych. Stavební úřad nyní řeší, zda se bude zabývat odvoláními proti územnímu povolení a proti povolení k demolici. Kolik odvolání bylo podáno a kolik z nich bude uznáno, bude úřad vědět na začátku příštího týdne. Proti demolici domu protestuje část odborníků i veřejnosti.
    Investor, kterým je společnost Flow East, chce místo rohového domu, bývalé tiskárny v Opletalově ulici a velkého pozemku ve vnitrobloku postavit moderní objekt. Všechna potřebná povolení chce získat do konce tohoto roku, poté by začal s demolicí a následně se stavbou.
    Podle Dajbycha se ale získání všech povolení, tedy souhlasu s demolicí, územní povolení a stavební povolení, může protáhnout na několik let. Důvodem je vyřízení všech "řádných i mimořádných opravných prostředků", které mohou využívat účastníci řízení. "Můj odhad je, že se to může protáhnout na čtyři až šest let," upozornil Dajbych. Dodal ale, že "podle kontroly spisu stavebník splnil všechny zákonné a projektové povinnosti".
    V září stavební úřad vydal povolení k demolici a zároveň územní rozhodnutí. Nic z toho ale zatím nenabylo právní platnosti. V pondělí u obou řízení uplynula lhůta, během které se účastníci řízení mohli odvolat.
    Kvůli územnímu rozhodnutí se podle dostupných informací odvolal pražský magistrát, spoluvlastník jedné ze sousedních budov a ČTK, která vlastní dům v sousedství. "Odvolání magistrátu bude zamítnuto jako zmatečné a nepřípustné," řekl Dajbych. Za magistrát stejný úředník na počátku řízení vydal kladné stanovisko, nyní podepsal odmítavé. Zda budou k dalšímu jednání přijata ostatní odvolání, rozhodne stavební úřad příští týden.
    Kvůli demolici domu se odvolala Česká tisková kancelář, protože proces odstranění stavby dostatečně nevyloučil případné poškození budovy ČTK, uvedlo vedení ČTK.
    Flow East chce zbourat nárožní dům, část technologických přístaveb hotelu Jalta a část torza bývalé tiskárny v Opletalově ulici. Na jeho místě má vyrůst novostavba, která má mít devět nadzemních podlaží a bude tak o dvě patra vyšší než sousední objekty. Dvě horní patra budou postupně ustupovat do pozadí. Půdorysně bude objekt tvořit písmeno L.
    Budova bude mít i tři podzemní podlaží. V horním z nich a ve dvou nadzemních podlažích mají být podle plánů obchody, ve zbytku nadzemní části budou kanceláře.
    Kolem projektu se už řadu měsíců vedou debaty a proti bourání se několikrát demonstrovalo. V červenci ale ministryně kultury v demisi Alena Hanáková rozhodla, že dům nebude památkově chráněn, což otevřelo cestu k žádosti o jeho demolici.
    Firma vlastní dům od roku 1994. Náklady na projekt včetně nákupu pozemku a budovy prý dosahují miliardy korun; druhou miliardu má stát nová stavba. Záměr investora kritizuje posledních několik let řada odborníků.
Zdroj: Karel Čapek, Markéta Horešovská
Vložil: ČTK, 17.10.13 16:20
Návštěvnost: 1884 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.