Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Letní škola architektury Plasy 2013 - slavnostní vernisáž

V hotelu Sport Zruč u Plzně probíhá Letní škola architektury Vize pro Plasy 2013. Účastní se jí tři desítky studentů vysokých architektonických škol z Liberce, Brna a Ostravy.
Studenti pod vedením architekta Jakuba Fišera a jeho šesti kolegů řeší urbanismus města Plasy, které prosluly především cisterciáckým klášterem postaveným podle návrhu Jana Blažeje Santiniho-Aichela.
Zkoumají například veřejné prostory, propojení s krajinou, sledují nejrůznější typy cest, které by zlepšily pohyb chodců. Soustředí se na možnosti budoucího rozvoje celého města i na smysluplné využití klášterního areálu, jenž se začal budovat 
už v roce 1144 a patří k nejcennějším stavbám svého druhu v České republice.
„Smyslem letní školy je zpracovat pro město Plasy ucelený materiál komplexně popisující dnešní stav a návrh úprav pro jeho zlepšení. Ten může být – v závislosti na zvoleném řešení – prezentován jak jako libreto se schématy a textovým 
či grafickým vyjádřením vztahů, procesů a jejich iniciace, tak i konkrétními návrhy,“ uvádí odborný garant letní školy Jakub Fišer.
A doplňuje, že studenti intenzivně tvoří pod vedením šesti architektů: „Pedagogickým cílem takto pojatého přístupu je vyzkoušet si na reálném zadání práci v týmech, jejich schopnost diskutovat a řešit dílčí úkoly ve vztahu k ostatním, při vědomí celkového společného výstupu. V rámci jednotlivých týmů práci ve skupině na určitém tématu, její dělbu na dílčí samostatné úkoly a jejich plnění s ohledem na celkový postup.“
Výsledky společné čtrnáctidenní práce účastníků této jedinečné akce budou představeny v prostorách konventu kláštera v Plasích v pátek 13. září - expozice  zde setrvá do konce září a potom bude představena v Liberci, Praze a dalších městech.

Více informací >
Zdroj: ex-centric.eu
Vložil: Tisková zpráva, 10.09.13 01:00
Návštěvnost: 1248 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.