Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nový šéf olomouckého Muzea umění postaví Středoevropské fórum

Olomouc - Nový ředitel Muzea umění v Olomouci Michal Soukup se hodlá v příštích letech zaměřit na projekt Středoevropského fóra zahrnující rekonstrukci a dostavbu Muzea moderního umění. Jeho prioritou bude také zlepšit kontakt s veřejností, pomoci by tomu měly nové webové stránky muzea i zřízení nového marketingového oddělení. Soukup ve funkci od dubna nahradil dlouholetého šéfa a zakladatele třetí největší instituce svého druhu v zemi Pavla Zatloukala, který odešel do důchodu.
    Projekt Středoevropského fóra (SEFO) plánuje muzeum již řadu let. Za zdmi architektonicky odvážné budovy měla být vystavena moderní výtvarná díla z celé střední Evropy, v zadní části se počítalo se zahradou se sochami i nálezy archeologů a součástí muzea mělo být i mezinárodní badatelské centrum. Otevření fóra bylo plánováno na letošní rok, termín v Olomouci slavnostně stvrzovali ministři kultury a experti ze všech zemí Visegrádské skupiny.
    Za Soukupova předchůdce z projektu sešlo kvůli tomu, že nezískal potřebnou půlmiliardovou dotaci z evropských fondů. Dosud se také nepodařilo vykoupit potřebné pozemky v proluce v Denisově ulici.
    "Projekt SEFO považuji z hlediska dalšího rozvoje Muzea umění za naprosto zásadní. Nutně potřebujeme stavbu v proluce postavit, ten stav je dlouhodobě neudržitelný," řekl dnes novinářům ředitel Soukup. Dodal, že depozitáře muzea jsou naplněny a knihovna praská ve švech. "Nemohli bychom také plnit evropské standardy ve vystavování a péči," upozornil Soukup.
    Vedení muzea se nyní hodlá zaměřit především na výkup posledních dvou parcel. "To je bezpodmínečně nutné pro pokračování projektu SEFO," doplnil ředitel a doplnil, že na získání parcel nyní muzeum usilovně pracuje. Podle něj by se měl poté projekt očistit a začít znovu. Znamenalo by to aktualizovat zadávací podmínky a vypsat architektonickou soutěž.
    Kromě tohoto projektu by Muzeum umění za vedení nového ředitele mělo v příštích letech také zlepšit kontakt s návštěvníky, webové stránky by měly být v české a anglické verzi. Do budoucna chce muzeum zdigitalizovat své sbírky a zveřejnit je na webu. Ředitel chce také zachovat netradiční volné vstupy ve středu a v neděli. Nechystá žádné personální změny a ani změnu výše vstupného.
    Muzeum umění Olomouc patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Olomouckého kraje, počet návštěvníků v jeho výstavních prostorách se loni vyšplhal na 226.000 lidí. Muzeum spravuje zhruba 176.000 sbírkových předmětů, což jej nyní řadí hned za Národní galerii v Praze. Krátkodobými výstavami a dlouhodobými expozicemi představuje výtvarnou kulturu od nejstarších dob po současnost ve třech objektech - v Muzeu moderního umění, v Arcidiecézním muzeu Olomouc a v Arcidiecézním muzeu Kroměříž.
Zdroj: Alena Horáková
Vložil: ČTK, 10.04.13 21:15
Návštěvnost: 3530 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.