Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Centrum architektury na zámku v Miroslavi nebude

Miroslav (Znojemsko) - Radnice v Miroslavi na Znojemsku, která léta hledá využití pro zchátralý zámek, chce začít s jeho obnovou s pomocí evropských dotací. Město by chtělo v rozlehlém komplexu opravit jihovýchodní křídlo, což přijde na nejméně 24 milionů korun. Do února příštího roku bude jasné, zda se žádostí uspělo. ČTK to dnes řekl místostarosta Miroslavi Roman Volf (ČSSD). Obnova celé budovy bude stát několik desítek milionů korun a radnice si ji nemůže dovolit.
    "Pokud neuspějeme s žádostí o dotaci, budeme zvažovat vyhlášení místního referenda, v němž bychom se občanů zeptali, jak s objektem naložit dál," uvedl Volf. Na jihovýchodním křídle zámku už řemeslníci obnovují poškozené krovy. Práce budou hotovy do konce roku a přijdou na 370.000 korun.
    Přáním radnice je křídlo opravit a umístit do něj expozice o historii Miroslavi, výstavu starého nábytku a patrně by v něm místní nadšenci mohli prezentovat i své velké kolekce puzzle.
    Postupně by pak radnice usilovala o obnovu dalších částí objektu. V minulosti město jednalo s architektem Zdeňkem Fránkem, který z něj chtěl vytvořit centrum architektury. Záměr se ale neuskutečnil. Město s Fránkem opravu zámku stále konzultuje.
    Miroslav vlastní zámek od roku 1993. Před tím v něm sídlila dlouhá léta zemědělská škola. Před druhou světovou válkou patřil rodině vídeňských cukrovarníků Stumerových. Jejich potomek sice žije ve Venezuele, o restituci zámku ale nemá zájem.
    Radnice léta řeší budoucnost objektu. Obdobné problémy má mnoho radnic. Na jižní Moravě k nim patří Břeclav, Ivanovice na Hané nebo Hrušovany nad Jevišovkou.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 21.11.12 20:05
Návštěvnost: 3548 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.