Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
FENIX Jeseník představil výsledky loňského roku i inovace v sortimentu
FENIX Jeseník představil výsledky loňského roku i inovace v sortimentu

Na tiskové konferenci skupiny FENIX Jeseník, která za účasti majitele a ředitele společnosti ing. Cyrila Svozila a vedoucího tuzemského obchodu Miroslava Petra proběhla v září v Litoměřicích a Terezíně, představili zástupci firmy výsledky hospodaření, referenční objekty s elektrickým vytápěním a výrobkové inovace.

opevnění města Terezín - objekt Kavalír II
Oficiální část probíhala v Litoměřicích a jako již tradičně byla tisková konference spojena s představením zajímavé realizace, u které našly uplatnění výrobky z nabídky společností. Po loňské Zlaté uličce na Pražském hradu to letos bylo cca 300 kusů topných panelů ECOSUN, umístěných v historické součásti opevnění města Terezín - objekt Kavalír II. Nově rekonstruované prostory v tomto objektu budou po dokončení využity pro stálou výstavní expozici, jejíž součástí bude historie života obyvatel pevnostního města, historické expozice, dokumentace stavebních technik a pevnostní architektury. Zároveň zde budou k vidění ukázky řemesel nebo částí vojenského výcviku. Bastion 2 a Kavalír 2 jsou součástí kulturní památky Opevnění Hlavní pevnosti Terezín.

V úvodu oficiální části prezentoval Ing. Cyril Svozil ekonomické výsledky, jejich strukturu i faktory, které chod firmy ovlivňovaly a ovlivňují. Série každoročního růstu tržeb, která se datuje od roku 2000, pokračovala i v roce 2011 - tržby celé skupiny za loňský rok dosáhly výše 1 128 mil. Kč, 90% tržeb generoval export, na českém trhu firma utržila 10%. Více jak 57% tržeb generuje podlahové vytápění, prezentované topnými rohožemi ECOFLOOR a foliemi ECOFILM. Toto vytápění se uplatňuje na všech trzích, kde společnost působí a je to univerzální a globální produkt. Elektrické podlahové vytápění FENIX lze najít v hotelích, kancelářích, muzeích, velmi silný segment představují nízkoenergetické rodinné domy, kde poptávka po nízkoteplotních velkoplošných elektrických topných systémech v posledních letech výrazně roste. Roste i poptávka po všech typech sálavého vytápění, zejména u panelů ECOSUN se meziročně v roce 2011 zvýšily tržby o více jak 26%. Čtvrtinu tržeb skupiny FENIX tvoří regulace a regulační systémy elektrického vytápění.

Jedním z cílů pro loňský rok byla stabilizace výrobních kapacit skupiny, proto společnost investovala do vybudování nových výrobních a skladových kapacit v závodech v ČR a ve Velké Británii cca 40 milionů Kč, došlo také k přestěhování závodu Ceilhit v Barceloně do nového objektu. Investice v hodnotě 50 milionů Kč je tady rozložena do tří let.

V loňském roce společnost zaznamenala výrazný růst prodeje v zemích jako Francie, Rusko, Německo, Rakousko, Finsko, Holandsko a Rumunsko, letos se už projevují problémy na trzích Evropské unie. Ve Francii, Španělsku, Velké Británii letos FENIX zaznamenal výrazné poklesy a v reakci na tento vývoj firma hledá další trhy, kterými bychom tyto výpadky nahradila. Prioritou zahraničního obchodu byl aktivní průnik na trh USA, kde se podařilo zahájit v květnu 2011 první dodávky. Už v loňském roce vedení firmy předpokládalo problematický vývoj v některých zemích EU, proto pokračovalo v posilování diverzifikace trhů. Aktivní obchodní politiku cílí skupina FENIX na dosud nepokryté či ne zcela pokryté oblasti jako jsou Turecko, Balkán, okrajové země bývalého Sovětského Svazu, Blízký východ a další. Zahájeny byly dodávky do Jordánska, Libanonu a Izraele, nalezen byl silný partner v Kazachstánu.

Jako rizika prezentoval ing. Cyril Svozil postupující regulaci a omezování volného
trhu v rámci EU a dlouhodobé zhoršování ekonomické situace v EU.

V rámci prezentace referenčních objektů představil Miroslav Petr několik rodinných domů, u nichž FENIX dlouhodobě sleduje výdaje za vytápění a celkovou spotřebu elektrické energie. Všechny prezentované údaje potvrzují, že pro rodinné domy, jež se svými parametry blíží k hranici NED, již není nejdůležitějším faktorem cena samotné energie, ale významný vliv hrají pořizovací náklady, tzv. udržovací náklady a životnost topného systému a jeho komponentů. Spotřeba energie na vytápění je zde již tak malá, že například u tepelných čerpadel, přestože dokáží vyrobit teplo nejlevněji, je návratnost investice delší než životnost zařízení a tím se stává nevýhodnou.

Klíčovým faktorem pro úspory je i dobrá regulovatelnost elektrického vytápění. Velkou pozornost proto věnuje management společnosti vývoji nových výrobků v této oblasti. I tady je FENIX úspěšný, zdárně byl například dokončen společný vývoj nového dotykového termostatu  FENIX TFT, který se již prodává i v České republice.
Zdroj: Fenix Group, a.s.
Vložil: Pavlína Drbálková, 16.11.12 10:10
Návštěvnost: 4752 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.