Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Punkevní jeskyně by měly mít novou správní budovu za 60 milionů

Blansko - Punkevní jeskyně v Moravském krasu, které ročně navštíví 200.000 turistů, získají nové zázemí pro turisty a speleology. Starou správní budovu z roku 1947, která je zastaralá a kapacitně nevyhovující, nahradí nová za 60 milionů korun. Provoz by měla zahájit před letní sezonou 2014, řekl dnes ČTK Jiří Hebelka ze Správy jeskyní Moravského krasu.
    
Stavební projekt k nové budově vznikl již před osmi lety. Ministerstvo životního prostředí výstavbu pro nedostatek peněz odkládalo. Nyní se situace zlepšila. Počátkem příštího roku by měla správa jeskyní vybrat dodavatele stavby. Práce začnou na podzim 2013 tak, aby byly hotovy do další letní sezony.
     Starý objekt čeká demolice. Nahradí jej moderní budova ze skla a betonu, která ale bude ve srovnání se současnou posunuta o několik metrů dál. Cílem je dostat ji pryč od skalní stěny, tyčící se nad vstupem do podzemí, z níž opadávají kameny.
     Punkevní jeskyně patří k nejnavštěvovanějším podzemním prostorám střední Evropy. Vyhlášené jsou bohatou krápníkovou výzdobou, podzemní plavbou na říčce Punkvě a také tím, že jsou propojeny se suchým dnem 138,7 metru hluboké propasti Macochy.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 25.10.12 19:25
Návštěvnost: 3166 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.