Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Klaus podepsal stavební zákon, který ulehčí stavebníkům

Praha - Prezident Václav Klaus dnes podepsal stavební zákon, který stavebníkům zjednoduší administrativu. Místo původního stavebního povolení bude pro malé stavby stačit jen ohlášení. Postavit si rodinný dům, garáž nebo přestavět byt tak bude jednodušší. Předloha začne platit 1. ledna 2007. O  podpisu ČTK informoval mluvčí Hradu Petr Hájek.
Na základě ohlášení se budou moci stavět rodinné domy do 150 metrů čtverečních a tří nadzemních podlaží. Odpadnou také kolaudační řízení v současné podobě. O to přísnější a častější by měly být podle dřívějšího vyjádření ministra pro místní rozvoj Radko Martínka průběžné kontroly na stavbách, a to i po jejich dokončení.
Novela také výrazně omezuje administrativu spojenou s přípravou velkých staveb. Zákon, který nahrazuje normu z poloviny 60. let, umožňuje úřadům kontroly na stavbách i po jejich dokončení.
Stavebníci tvrdí, že předkládaný návrh zákona je vůči platnému právnímu stavu revoluční. V současné době trvá příprava stavby včetně povolení mnohdy déle než samotné provedení. Za hlavní přínos nového zákona považují právě snížení administrativy.
Autor: ČTK, 10.04.06 19:20
Návštěvnost: 6644 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jedno k druhému de ardoise 11.04.06 09:20
nejvyšší čas se učit právní novinky Věra 11.04.06 22:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.