Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava dokončila územní studii výstaviště Černá louka

Ostrava - Útvar hlavního architekta města Ostravy dokončil územní studii pro zhruba třináctihektarový areál výstaviště Černá louka a jeho okolí. Studie vymezila prostorové podmínky pro jednotlivé stavby a počítá se vznikem dvou kulturních objektů. Prioritou pro město i nadále zůstává vybudování nové koncertní haly, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar (ČSSD).
     "Kromě koncertní síně si myslím, že tam mohou být věci, které budou financovány komerčně, jako je hotel, byty, dovedu si představit i obchody a možná i kanceláře nebo školu," uvedl Kajnar. Právě s komplexní proměnou Černé louky v novou městskou čtvrť se město ucházelo o titul Evropské hlavní město kultury 2015, ale prohrálo v souboji s Plzní.
     V souvislosti se soutěží předloni vyhlásilo mezinárodní urbanistickou soutěž na zástavbu ostravského výstaviště, kterou vyhrálo nizozemské architektonické studio Maxwan, které se nyní podílelo i na vzniku územní studie.
     Studie počítá s tím, že v  oblasti zůstane zachován výstavní pavilon A, Divadlo loutek a vila Tereza. Některé další stávající stavby tak v budoucnu budou zdemolovány a ustoupí nové zástavbě.
     Podobně jako návrh Maxvanu počítá územní studie s výstavbou budov kolem relaxační zóny. Nepůjde tedy o blokovou zástavbu území, ale o  vybudování jednotlivých solitérních staveb.
     Vlastníkem pozemků je město. Při prodeji ploch soukromým investorům zřejmě jako podmínku zavede povinnost vypsání architektonické soutěže pro jednotlivé budované objekty.
     Nyní je podle Kajnara potřeba území připravit, a to například z hlediska dopravní infrastruktury a inženýrských sítí. Studie totiž počítá například se zrušením části cesty, která území odděluje od řeky Ostravice tak, aby se celý prostor mohl otevřít právě směrem k řece. "Byl bych rád, kdyby se studie Černé louky dostala do investičního záměru, abychom věděli ceny a mohli si naplánovat hlavní prvky do plánovacího období Evropské unie v letech 2014 až 2020," uvedl Kajnar.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 07.06.12 14:25
Návštěvnost: 5377 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.