Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Olomouc chce přebudovat zimní stadion na multifunkční halu

Olomouc - Olomoucká radnice chce přebudovat zimní stadion, který je léta ve špatném technickém stavu, na multifunkční halu. To, zda se do investice pustí, bude záležet mimo jiné na odhadovaných nákladech projektu. Město plánuje komplexní opravu haly již několik let, zatím k ní nepřistoupilo i  kvůli tomu, že okolní pozemky vlastní soukromá firma.
     "S vlastníkem pozemků nadále jednáme. Jeho postoj je nyní takový, že má zájem na přebudování areálu. Nechal proto vytvořit studii na tuto přestavbu. Dohodli jsme se, že projekt necháme dojít do fáze, kdy budeme mít dokumentaci pro územní rozhodnutí, ze které vyplynou reálné náklady projektu. Pak budeme vědět, zda jej můžeme realizovat," řekl  novinářům primátor Martin Novotný.
     Podle něj je pro město akceptovatelná částka asi 800 milionů korun. Odhad nákladů investice by radnice měla znát v září či říjnu. "Otázka financování akce je stále otevřená. Nemohu vyloučit ani model, že bychom využili i spolupráci se soukromým investorem, který vlastní okolní pozemky," uvedl Novotný.
     Projekt úpravy zimního stadionu, na kterém hraje své zápasy prvoligový hokejový klub vlastněným olympijským vítězem z Nagana Jiřím Dopitou, počítá s jeho přestavbou na multifunkční halu ve tvaru ledového kvádru. Díky investici by areál bylo možné využívat i k míčovým sportům či pro pořádání kulturních a společenských akcí. Součástí investice by dále měla být oprava takzvané malé haly u zimního stadionu, změna v organizaci dopravy v lokalitě či vybudování parkovacího domu.
     "Vše záleží na penězích. Pokud se nám podaří akci zafinancovat, projekt by měl být dokončený či minimálně rozjetý do konce stávajícího volebního období," řekl primátor.
     Město plánuje komplexní opravu zimního stadionu již několik let. V minulosti vznikla studie na rekonstrukci areálu, která počítala s investicí 1,5 miliardy korun. Původní plán je však podle primátora v  současné době nereálný.
     Vedení města už dříve deklarovalo, že pokud se radnici nepodaří zimní stadion opravit, zváží stavbu nové haly na zelené louce. Tuto variantu si město stále nechává podle Novotného jako alternativní řešení.
Autor: ČTK, 15.03.12 12:35
Návštěvnost: 2382 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.