Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražané mohou dávat připomínky k přestavbě Masarykova nádraží

Praha - Do konce příštího pracovního týdne mohou Pražané podávat připomínky ke změně územního plánu, která umožní přestavbu Masarykova nádraží. Změnu připravuje pražský magistrát, v pátek 16. března chystá také její veřejné projednání. Podle návrhu zůstane na nádraží zachován železniční provoz. Bourat se nebude poštovní dvůr, s odejmutím památkové ochrany nesouhlasilo ministerstvo kultury.
    Podle návrhu, který magistrát vyvěsil na svých webových stránkách, by měly být přeměněny plochy, které už nejsou pro provoz železnice potřebné. Magistrát při projednávání změny respektoval požadavky ministerstev dopravy a kultury. Protože ministerstvo kultury chtělo i nadále ochránit objekt pošty, nebude možné rozšířit kolejiště nádraží na úkor pošty u Hybernské ulice. Přesunutím kolejiště se měla uvolnit plocha na opačné straně u ulice Na Florenci, kde se plánovala nová výstavba. Návrh změny tedy s touto výstavbou nepočítá.
    Nástupiště by měla být nově uspořádána, na úkor nevyužívaného zázemí u ulice Na Florenci budou nástupiště rozšířena. "Cílem je zajistit dostatečný prostor pro rozvoj příměstské a městské železniční dopravy v jedné ze dvou centrálních železničních stanic hlavního města," uvádí se v návrhu. U Trocnovské ulice bude zachován prostor pro případné pokračování Nového spojení, které pomocí estakád spojuje několik pražských nádraží.
    Návrh umožní přestavbu autobusového nádraží na Florenci, nádraží by mohlo být součástí nové zástavby. Je navrženo propojení ulic Na Florenci a Pernerova, u Muzea hlavního města Prahy by měl vzniknout nový veřejný prostor se zelení, který by pokračoval směrem k Vítkovu. Uvažuje se i o možném budoucím propojení ulic Na Florenci a Opletalova například podchodem nebo nadchodem nad kolejištěm nádraží.
    Změna počítá i s vybudováním železničního muzea v areálu bývalého depa Masarykova nádraží. Přes areál muzea by mělo být možné projít pěšky na Vítkov.
    U změny bylo vypracováno vyhodnocení vlivu na životní prostředí. Podle odborníků je území nadlimitně zatíženo provozem na Severojižní magistrále, odborníci proto navrhují, aby se budoucí výstavba řešila současně se zklidněním magistrály. Změnu ale považují za přijatelnou.
    Pražský magistrát v současnosti připravuje další dvě změny územního plánu, které by měly umožnit přeměnu Smíchovského a Nákladového nádraží Žižkov. V případě žižkovského nádraží ale musí město nově počítat s tím, že ministerstvo kultury tento týden prohlásilo hlavní budovu za kulturní památku. U Smíchovského nádraží má zase připomínky Praha 5, na jejímž území nádraží leží. Změna týkající se Masarykova nádraží tak má ke schválení zřejmě nejblíže.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 11.03.12 16:25
Návštěvnost: 3028 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.